کد خبر:248097
پ
اسماعیل مکی زاده
معاون دریای بنادر و دریا نوردی هرمزگان:

یک فروند شناور لندینگرافت در ۲۵ مایلی جنوب شرق جزیره لارک واژگون شد

معاون دریای بنادر و دریا نوردی هرمزگان از واژگونی یک فروند شناور لندینگرافت در ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک و تلاش برای نجات جان ۷ سرنشین این شناور خبر داد.

معاون دریای بنادر و دریا نوردی هرمزگان از واژگونی یک فروند شناور لندینگرافت در ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک و تلاش برای نجات جان ۷ سرنشین این شناور خبر داد.

 

*** واژگونی یک فروند شناور لندینگرافت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اسماعیل مکی‌زاده در تشریح جزییات این حادثه، اظهار کرد:

۵ دی ماه پیامی مبنی بر آب‌گرفتگی یک فروند شناور لندینگ کرافت در موقعیت جنوب شرق جزیره لارک از رله رادیویی کشتی عبوری در تنگه هرمز به مرکز جستجو و نجات دریایی استان مخابره شد.

 

وی در ادامه افزود:

بلافاصله پس از وصول پیام، شناور ناجی ۱۲ از جزیره قشم به موقعیت اعزام ‌و هماهنگی لازم برابر طرح استانی جستجو و نجات دریایی با عوامل مرتبط از جمله ندسا، نداجا و دریابانی استان و شناورهای عبوری در منطقه تنگه هرمز جهت پایش دریایی و هوایی منطقه صورت گرفت.

 

*** عملیات جستجو و نجات

 

مکی‌زاده در خصوص جستجو برای پیدا کردن این شناور، بیان کرد:

با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی و تاریکی هوا عملیات آغاز و از سحرگاه امروز ۶ دی‌ماه جستجو و نجات دریایی با کمیت و کیفیت بیشتری ادامه یافت.

مقارن با ساعت ۱۵:۳۰روز جاری و در ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک شناور مذکور به حالت واژگون توسط ناجی ۱۲ و در موقعیت حدوداً ۱۶ مایلی جنوب غربی کوهستک و ۹ مایلی شمال شرقی هرمز پیدا شد.

 

*** جستجو و نجات برای یافتن ۷ نفر از خدمه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون دریایی بنادر و دریا نوردی هرمزگان در پایان با بیان اینکه عملیات جستجو و نجات برای یافتن ۷ نفر از خدمه این شناور ادامه دارد، اظهار داشت:

با بسیج تمام امکانات و نیروها و همچنین با اطلاع رسانی به شناورهای عبوری و مراکز جستجو و نجات دریایی کشورهای عمان، امارات متحده عربی و پاکستان در تلاش هستیم تا افراد مفقود شده را پیدا کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول