کد خبر:247946
پ
شاخص بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس نزولی شد

شاخص کل در بازار بورس ۲۴ هزار و ۳۵۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۴۲۳ هزار واحد رسید.

شاخص کل در بازار بورس ۲۴ هزار و ۳۵۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۴۲۳ هزار واحد رسید.

 

*** شاخص بورس در ۶ دی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۲۱۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۳ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۹۶۹ واحد افزایش به ۴۷۳ هزار و ۴۷۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۲۵۳ واحد رشد به ۳۰۹ هزار و ۹۲۸ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۲ هزار و ۳۳۳ واحد و شاخص بازار دوم ۳۳ هزار و ۳۰۷ واحد کاهش داشتند.

 

*** نمادهای تاثیرگذار بر بورس

 

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۷۵۵ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۳۲۷ واحد، باما (کاما) با ۲۹۵ واحد، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۲۸۳ واحد، سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) با ۲۲۹ واحد، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) با ۱۸۵ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۱۷۴ واحد، پتروشیمی خراسان (خراسان) با ۱۵۱ واحد و پارس خودرو (خپارس) با ۱۴۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۸۳۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۱۲۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۴۲۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۷۸ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۹۲ واحد، پالایش نفت اصفهان(شپنا) با یک هزار و ۱۸۸ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۱۴۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۶۲ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۹۹۸ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، بانک تجارت (وتجارت) و ایران خودرو (خودرو) در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۴۷ میلیون و ۲۲۶ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۹ هزار و ۷۲۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

*** آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص فرابورس نیز حدود ۷۰ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۲۰ هزار و ۷۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۷۷۰ هزار برگه سهم به ارزش ۶۶ هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، توکاریل (توریل)، بیمه کوثر (کوثر)، ویتانا (غویتا)، مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن (وکبهمن) و جنرال مکانیک (رنیک) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی مارون (مارون)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، بانک دی (دی)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، صنعتی مینو (غصینو)، فرابورس ایران (فرابورس) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول