کد خبر:248088
پ
شکر
اداره کل غله و خدمات بازرگانی تهران:

آغاز توزیع شکر دولتی به قیمت مصوب در استان تهران

بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار توزیع ۳۳۲۰ تن شکر برای مصرف خانوار استان تهران به قیمت ۶۶۵۰ تومان به صورت عمده درب انبار و ۸۷۰۰ تومان برای مصرف‌کننده در قالب بسته‌بندیهای یک کیلوگرمی آغاز شد.

بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار توزیع ۳۳۲۰ تن شکر برای مصرف خانوار استان تهران به قیمت ۶۶۵۰ تومان به صورت عمده درب انبار و ۸۷۰۰ تومان برای مصرف‌کننده در قالب بسته‌بندیهای یک کیلوگرمی آغاز شد.

 

*** تنظیم بازار کالاهای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس اعلام اداره کل غله و خدمات بازرگانی تهران، در راستای تصویب کارگروه تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی به منظور تنظیم کالاهای اساسی و حفظ آرامش بازار، توزیع مقدار ۳۳۲۰ تن شکر جهت استان تهران تعیین گردیده است.

لازم بذکر است قیمت مصوب جهت تحویل درب انبار هر کیلوگرم ۶۶۵۰۰ ریال و نرخ مصرف کننده در قالب بسته‌بندی‌های یک کیلویی ۸۷۰۰۰ ریال از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تعیین گردید.

 

*** بازرسی و نظارت بر واحدهای خبازی و کارخانجات آرد در استان تهران

 

بر اساس این گزارش با عنایت به وظیفه واحد بازرسی به منظور جلوگیری از ایجاد اخلال در زمینه تولید نان در آذر ماه سال جاری از تعداد ۶۰ واحد نانوایی و همچنین کارخانجات آرد استان بصورت دوره ای و مستمر بعمل آمده است.

واحد بازرسی این اداره کل به همراه نمایندگان تعزیرات حکومتی وزارت صنعت و نماینده دانشگاه علوم پزشکی استان تهران علاوه بر رصد و کنترل سامانه خرید آرد و مصارف نانوایان با همکاری اتحادیه نانوایان و اداره صنعت، معدن و تجارت استان تهران بر نحوه خرید و حمل و مصرف آرد نظارت داشته که نتایج مثبتی را به همراه دارد.

 

*** نتایج نظارت بر نحوه خرید و حمل و مصرف آرد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از جمله نتایج فوق، شناسایی واحدهای غیرفعال خبازی و نانوایی‌هایی که پخت آنان با سهمیه تخصیصی مربوطه مغایرت دارد که البته طی مکاتبه با دستگاه‌های نظارتی رسیدگی‌های لازم اعمال می‌گردد و از مشاهده هرگونه تخلف اقدام مقتضی به عمل آمده است.

همچنین برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول