کد خبر:248105
پ
تخم‌مرغ
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم‌گذار:

ایجاد تعادل در بازار تخم‌مرغ طی یک هفته آینده

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم‌گذار از ایجاد تعادل در بازار تخم‌مرغ طی یک هفته آینده خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم‌گذار از ایجاد تعادل در بازار تخم‌مرغ طی یک هفته آینده خبر داد.

 

*** راه‌اندازی نخستین بارانداز تخم‌مرغ در تهران پارس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هدایت اصغری از راه‌اندازی نخستین بارانداز تخم‌مرغ در منطقه تهران پارس خبر داد و اظهار کرد:

اکنون حجم خوبی تخم‌مرغ با نرخ‌های مصوب وارد بارانداز می‌شود و در اختیار میادین میوه و تره‌بار و اصناف و خرده فروشی‌ها قرار می‌گیرد.

 

وی در ادامه افزود:

کمبودی در تولید تخم‌مرغ مورد نیاز کشور وجود ندارد و طبق توافق انجام شده با شرکت پشتیبانی امور دام و وزارت صنعت هر کیلوگرم تخم‌مرغ فله‌ای ۱۲ هزارتومان، هر کیلوگرم تخم‌مرغ بسته‌بندی ۱۴ هزار و ۱۲۰ تومان یعنی شانه‌ای ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان (عددی ۹۵۰ تومان) از تولیدکنندگان خریداری می‌شود و با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار نزدیک شانه‌ای ۳۱ هزارتومان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است، بر اساس اظهارات وی هر شانه ۳۰ عددی تخم‌مرغ بسته‌بندی درب واحدهای تولیدی بیش از نرخ مصوب خریداری می‌شود.

 

*** تامین تخم‌مرغ مورد نیاز مصرف‌کنندگان

 

وی با اشاره به ایجاد بارانداز، تصریح کرد:

بنابر توافقی که با شرکت پشتیبانی امور دام به عمل آمد، مقرر شده برای تقویت بازار تهران استان‌های دیگر کمک کنند، چنانچه هر استان دیگری به غیر از تهران دچار مشکل باشد، بار انداز ایجاد می‌شود تا تخم‌مرغ مورد نیاز مصرف‌کنندگان تامین شود.

اکنون برای تخم‌مرغ به دنبال ایجاد نظامی هستیم که تخم‌مرغ تولیدی وارد بارانداز شود و یا سفارش بارانداز برای تولیدکنندگان ارسال شود و نیاز خرده فروشان از محل باراندازها تامین شوند.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخم‌گذار در پایان با اشاره به ورود مستقیم تخم‌مرغ به مرکز پخش، اظهار کرد:

اکنون بر اساس این روش، تخم‌مرغ مستقیم به مرکز پخش وارد و در بارانداز سفارش اخذ و با تولیدکننده هماهنگی انجام می‌شود همانگونه که در سبد کالا ۱۷ میلیون شانه تخم‌مرغ توزیع شد، امکان استفاده از چنین روش‌هایی وجود دارد.

 

*** نوسانات بازار تخم‌مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق بررسی‌های میدانی طی یک تا دو هفته اخیر قیمت هر شانه تخم‌مرغ در بازار به بیش از ۴۰ هزارتومان هم رسید، درحالی که تخم‌مرغ شانه ۳۰ عددی معمولی در خرده فروشی‌ها موجود نیست.

همچنین بر اساس آمارها، سال ۹۸ بیش از یک میلیون تن تخم‌مرغ در کشور تولید شد که هر ساله بخش مازاد آن به کشورهای همسایه صادر می‌شود و طبق گفته مسوولان، تا ابتدای آذرماه جاری تخم‌مرغ به کشورهای هدف صادر می‌شد و اکنون حدود یک ماه است که صادرات این محصول ممنوع شده است.

لازم به ذکر است، طبق آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب واحدهای تولیدی ۱۲ هزارتومان و برای مصرف کنندگان ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول