کد خبر:247975
پ
مهدی جمشیدی دانا
مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران:

ثبت رکورد جدید در انتقال گاز شیرین/ انتقال ۸۱۸ میلیون مترمکعب گاز در یک روز

مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به انتقال بیش از ۸۱۸ میلیون مترمکعب گاز شیرین در یک روز، از ثبت رکورد جدید در این زمینه خبر داد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به انتقال بیش از ۸۱۸ میلیون مترمکعب گاز شیرین در یک روز، از ثبت رکورد جدید در این زمینه خبر داد.

 

*** رکورد انتقال گاز شیرین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی جمشیدی‌دانا پیرامون انتقال گاز شیرین، اظهار داشت:

برای نخستین بار با انتقال بیش از ۸۱۸ میلیون مترمکعب گاز در یک روز، رکورد انتقال گاز شیرین شکسته شد، که در مقایسه با رکورد ثبت انتقال گاز نسبت به سال ۱۳۹۸، افزایش ۳ درصدی را نشان می‌دهد.

 

وی با اشاره به نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده در ۸۶ تاسیسات تقویت فشار و بیش از ۳۷ هزار کیلومتر خطوط لوله فشار قوی که معادل سه برابری طول قطر کره زمین می‌باشد، ادامه داد:

در ۸ ماهه نخست سال جاری ۱۶۳ میلیارد متر مکعب گاز انتقال گاز به مبادی مصرف داشته‌ایم که در این بخش نیز افزایش ۴ درصدی نسبت به سال ۹۸ رقم خورده است.

 

*** رشد ۱۷ درصدی میزان تزریق گاز

 

جمشیدی‌دانا در ادامه به تمهیدات زمستانی با وجود محدودیت‌ها و شرایط خاص بهداشتی، پرداخت و تصریح کرد:

بیش از هشت هزار و ۳۰۰ کیلومتر پیگرانی هوشمند در مراحل مختلف، سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر پیگرانی تمییز کننده، بالغ بر ۲۹ هزار و ۲۱۸ کیلومتر نشت‌یابی خطوط لوله و ۱۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع تعویض پوشش خط لوله از جمله اقدامات مهم بوده است.

مخازن ذخیره‌سازی در فصل سرما و در مواقع مصارف حداکثری به پایداری شبکه انتقال گاز کمک می‌کند که در ۸ ماهه اول سال شاهد رشد ۱۷ درصدی میزان تزریق گاز به مخازن سراجه و ۲۶ درصدی شوریجه بوده‌ایم.

 

*** نیروی انسانی، سرمایه‌های ارزشمند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در پایان از نیروی انسانی به عنوان سرمایه‌های ارزشمند سازمان یاد کرد و بیان داشت:

حدود ۱۱ هزار نیروی متعهد و متخصص وظیفه نگهداری، تعمیرات و حفاظت خطوط لوله فشار قوی گاز را بر عهده دارند که حدود یک هزار بهره بردار به صورت ۲۴ ساعته، انتقال گاز را در تاسیسات و خطوط لوله پایش می نمایند تا هیچ گونه خللی در پایداری انتقال گاز به ویژه در فصل سرما بوجود نیاید.

از تمامی مردم می‌خواهیم تا با مصرف بهینه گاز طبیعی، شرکت انتقال گاز ایران را در تامین پایدار گاز به مبادی مصارف خانگی, تجاری و نیروگاهی یاری رسانند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول