کد خبر:247932
پ
اعلام آمادگی فولاد متیل برای حمایت از توسعۀ معادن کوچک در کرمان
مدیرعامل هلدینگ فولاد متیل:

اعلام آمادگی فولاد متیل برای حمایت از توسعۀ معادن کوچک در کرمان

مدیرعامل هلدینگ فولاد متیل از آمادگی این شرکت برای حمایت از توسعۀ معادن کوچک در کرمان خبر داد.

مدیرعامل هلدینگ فولاد متیل از آمادگی این شرکت برای حمایت از توسعۀ معادن کوچک در کرمان خبر داد.

 

*** آمادگی فولاد متیل برای حمایت از توسعۀ معادن کوچک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجتبی مهدیان در دیدار با استاندار کرمان، برای ایجاد یک هاب مرکزی در نزدیکی خطوط ریلی استان به‌منظور توسعۀ دامنه فعالیت‌های معدنی و کمک به جهش تولید و اشتغال پایدار اعلام آمادگی کرد.

این مجموعه با ۱۴ شرکت زیرمجموعه فعالیت می‌کند که ۸۰ درصد سهام آن مربوط به فولاد مبارکه و مابقی مربوط به حوزۀ هنری وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است.

این هلدینگ با ۳۰ سال قدمت، با هدف توزیع ورق‌های فولادی فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان کوچک راه‌اندازی شده و نقش مؤثری در نظام عادلانه توزیع و حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط تولیدی و صنعتی داشته است.

 

*** نگاه متیل به معادن و صنایع کوچک انتفاعی نیست، حمایتی است

 

مهدیان نگاه متیل به معادن و صنایع کوچک را حمایتی دانست و گفت:

نگاه هلدینگ فولاد متیل به معادن کوچک، بر مبنای دستورات ابلاغی و تکلیفی مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، انتفاعی نیست، بلکه حمایتی است، زیرا کارخانه‌های بزرگ فولادی مستقیما برای خرید فراورده‌های آن‌ها اقدام نمی‌کنند و ما با اهداف حمایتی، تأمین مواد معدنی و اولیه را بر عهده گرفته‌ایم و امیدواریم بتوانیم در استان کرمان اقدامات خوبی انجام دهیم و علاوه بر توزیع عادلانۀ ورق و پیشگیری از واسطه‌گری و حذف دلالان، در خصوص تجهیز و تقویت معادن کوچک سنگ‌آهن و تأمین کنسانتره برای مجتمع‌های فولادی اقدام کنیم.

 

مهدیان در ادامه، افزود:

از آنجا که معادن کوچک نیاز به سرمایه‌گذاری دارند و حمل‌ونقل فراورده‌های معدنی از معادن به نقاط دوردست نیز مستلزم مشارکت و حمایت شرکت‌های بزرگ است، هلدینگ فولاد متیل آمادگی دارد تا ضمن ایجاد یک هاب مرکزی در نزدیک خطوط ریلی استان، از این پروژه‌ها حمایت کند.

از آنجا که کرمان بهشت معادن محسوب می‌شود، امیدواریم با حمایت استاندار و مجموعه صنعت و معدن و سایر مدیران استانی، شاهد تحول چشمگیری در کرمان باشیم.

 

*** ارائه پروژه‌های توسعۀ معادن کوچک

 

استاندار کرمان در این باره، گفت:

استان کرمان به‌ منظور توسعه معادن کوچک، آمادگی کامل برای استقبال و حمایت از سرمایه‌گذاران دارد و این موضوع در اولویت برنامه‌های این استان است.

 

علی زینی‌وند از مدیرعامل هلدینگ فولاد متیل خواست تا پروژه‌های توسعۀ معادن کوچک را با طرح و هدف‌گذاری مشخص ارائه دهند.

وزارت صنعت نیز در حال کار برای واگذاری اختیارات در حوزۀ معادن به استان‌هاست و به دنبال آنیم که استان کرمان در این زمینه به‌عنوان پایلوت قرار گیرد.

برای تکمیل زنجیره فولاد باید تولید سنگ‌آهن را افزایش داد و برای این ماده، مشخصا در استان کرمان، ظرفیت اکتشاف بسیار زیادی وجود دارد.

 

زینی‌وند با بیان اینکه در گستره شرق و جنوب‌شرق کشور، هدف‌گذاری تأمین خوراک کارخانه‌ها با تعیین تکلیف پهنه‌های بلوکه‌شده کار مهمی است و باید در دولت دنبال شود، بر حمایت از سرمایه‌گذاری در حوزۀ توسعه معادن کوچک تأکید کرد و گفت:

در حوزه زیرساخت آب، برق، گاز و راه نیز کارگروهی در معاونت عمرانی تشکیل شده و در چشم‌انداز مشخص این زیرساخت‌ها نیز تأمین خواهد شد.

 

*** تأکید بر ضرورت آزادسازی پهنه‌های معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیئت‌مدیره هلدینگ فولاد متیل نیز در این نشست، با اشاره به ضرورت آزادسازی پهنه‌ها و شناسایی محدوده‌های جدید اکتشافی، اظهار کرد:

معادن کوچک پراکنده زیادی در استان کرمان داریم که می‌توان آن‌ها را در قالب شبکه‌ای، به‌صورت معدنی بزرگ شکل داد.

فعال کردن معادن کوچک در توسعه و عدالت اجتماعی مؤثر است و این فعال‌سازی باید با پیشرانی شرکت‌های بزرگ انجام گیرد و در قالب مشارکت و سرمایه‌گذاری، اکتشاف و کارهای بهره‌برداری دنبال شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول