کد خبر:248520
پ
فولاد اکسین
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

فولاد اکسین خوزستان ۸۸ درصد درآمدهای بازار ورق‌های مورد نیاز صنعت نفت را جذب کرد

 شرکت فولاد اکسین خوزستان از فروش ورق‌های api بیش از ۶۱۲ میلیارد تومان درآمد در سال ۹۹ کسب کرده است.

 شرکت فولاد اکسین خوزستان از فروش ورق‌های api بیش از ۶۱۲ میلیارد تومان درآمد در سال ۹۹ کسب کرده است.

 

*** کسب درآمد فولاد اکسین از فروش ورق‌های api

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت فولاد اکسین تنها تولید کننده ورق‌های انتقال نفت و گاز کشور می باشد و گاز طی هشت ماهه اول سال ۸۸ درصد فرصت‌های مالی این بازار را جذب کرد.

این در حالی است که در سال ۹۸ شرکت فولاد اکسین به دلیل تسویه بدهی های سال قبل ۴۴ درصد از درآمد این بازار را جذب کرده بود.

این ورق‌های فولادی برای اساس استاندارد API مورد نیاز صنعت نفت برای ساخت لوله‌های انتقال نفت و گاز و سیالات اسیدی و غیر اسیدی نفتی استفاده می‌شوند در سال ۹۸ برای نخستین بار با تلاش متخصصان شرکت‌های فولاد اکسین و فولاد مبارکه تولید اسلب و ورق در این شرکت‌ها کاملاً بومی سازی شد و نیاز کشور را از واردات این کالای استراتژیک قطع گردید.

 

*** شرکت فولاد اکسین، حلقه واسط صنعت فولاد و نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت فولاد اکسین که به عنوان حلقه واسط صنعت فولاد و نفت در سال‌های گذشته بخش اصلی تولیدات خود را به واحدهای ساختمانی اختصاص داده بود به طوری که در کمتر از ۳ درصد ظرفیت خود را بر تولید ورق‌های مورد نیاز صنعت نفت و اختصاص داده بود این در حالی که در دو سال اخیر این شرکت با تولید ورق‌های API مورد نیاز شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی نفت با حداکثر ظرفیت طرح‌های توسعه صنعت نفت و گاز را پیش برده است.

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول