کد خبر:246623
پ
سیامک حاج سیدجوادی
یادداشت:

صادرات تحت‌ الشعاع هزینه حمل‌ و نقل

هزینه حمل‌ و نقل اثر مستقیمی در نرخ تمام‌ شده محصولات معدنی از جمله سنگ خواهد گذاشت، زیرا این ماده معدنی وزن مخصوصی حدود ۷.۲ تن بر مترمکعب دارد که عدد قابل ‌توجهی است.

هزینه حمل‌ و نقل اثر مستقیمی در نرخ تمام‌ شده محصولات معدنی از جمله سنگ خواهد گذاشت، زیرا این ماده معدنی وزن مخصوصی حدود ۷.۲ تن بر مترمکعب دارد که عدد قابل ‌توجهی است.

 

*** صادرات تحت‌ الشعاع هزینه حمل‌ و نقل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیامک حاج سیدجوادی در یادداشتی درباره صادرات، نوشته است:

افزایش و کاهش کرایه حمل ‌و نقل و هزینه انتقال محصولات معدنی به کشورهای دیگر به‌طور حتم اثر بسیار گسترده‌ای روی افزایش یا کاهش تعداد سنگ‌های کشور در سبد صادراتی می‌گذارد، زیرا نرخ فروش این محصول در بازارهای جهانی محدودیت رقابتی دارد.

این موضوع به‌ویژه در زمینه سنگ‌های گروه پایه کربنات کلسیم قابل‌ملاحظه‌تر است.

در این زمینه کشور ترکیه بزرگ‌ترین رقیب ایران است که با پایین‌ترین قیمت‌ها در بازارهای جهانی حضور پررنگی دارد و شرایط را به ضرر ایران پیش برده است.

موضوع مهم افزایش هزینه سرسام‌آور حمل‌ و نقل مواد معدنی است، به‌ طور مثال در حال‌ حاضر هزینه حمل زمینی یک تن کالا به کشور ایتالیا حدود ۱۷۵ تا ۱۸۰ یورو بر تن است، در حالی که ۲ سال پیش این رقم کمتر از ۱۰۰ دلار بر تن بوده است.

البته حمل ‌و نقل دریایی وضعیت بهتری دارد، هرچند شرایط در بخش حمل ‌و نقل دریایی نسبت به حمل‌ و نقل ریلی مساعدتر است اما باید گفت حمل ‌و نقل دریایی نیز مشکلات خاص خود را دارد.

کشتیرانی جمهوری اسلامی در حال ‌حاضر به‌ دلیل تحریم‌ها تنها به بنادر محدودی خدمات‌رسانی می‌کند. به این ترتیب حمل ‌و نقل دریایی به‌شدت با محدودیت تعداد کانتینر قابل‌دسترس روبه‌رو است.

در چند ماه اخیر نیز ۳، ۴ کشتی با مشکل تخلیه محموله‌ مواجه شده‌اند، این موضوع صادرکنندگان حوزه سنگ را با چالش‌های سنگینی در قبال تعهدات زمان تحویل کالا مواجه و نگرانی‌ها را دوچندان کرده است.

برای حمل سنگ به شکل بلوک از کشتی‌هایی که مخصوص حمل سنگ کوپ هستند، استفاده می‌شود.

 

*** کاهش هزینه‌های‌ حمل‌ونقل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نویسنده در پایان یادداشت خود آورده است:

استفاده نکردن از کانتینر در کشور نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های حمل ‌و نقل داشته و می‌تواند قدرت رقابتی ایران را در بازارهای جهانی به‌شدت افزایش دهد.

این موضوع به‌ ویژه در رقابت با کشور ترکیه صادق است،  با توجه به اینکه در کشورهای مختلف مافیای سنگ وجود دارد، ایران باید به این موضوع توجه کند

به ‌طور مثال در کشور ایتالیا حمل ‌و نقل سنگ در دست یک شخص دارد. این فرد دارای بیش از ۱۰۰ کشتی مخصوص حمل سنگ است که با ظرفیت‌های مختلف کنترل هزینه‌های حمل‌ و نقل دریایی را برعهده دارد و به‌طور کامل در جهت حفظ منافع کشور ایتالیا گام برمی‌دارد.

ایران نیز می‌تو‌اند با مذاکره و شناخت شرایط اینچنینی چند کشتی را برای حمل بدون کانتینر سنگ‌های کوپ اجاره کند، این کمک بزرگی به کنترل هزینه‌های حمل ‌و نقل سنگ خواهد کرد.

 

نویسنده: سیامک حاج سیدجوادی – فعال معدنی

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول