کد خبر:246015
پ
دبیر انجمن قطعه‌سازان خطاب به وزیر صنعت:

در سال جهش تولید صحبت از واردات خودرو می‌کنید؟/ شما که توانایی تامین ارز موردنیاز تولید را ندارید، چگونه می‌خواهید ارز واردات خودرو را تامین کنید؟

دبیر انجمن قطعه‌سازان در انتقاد به وزیر صنعت که چرا در سال جهش تولید صحبت از واردات خودرو می‌کنید، تامین ارز واردات خودرو را زیر سوال برد.

دبیر انجمن قطعه‌سازان در انتقاد به وزیر صنعت که چرا در سال جهش تولید صحبت از واردات خودرو می‌کنید، تامین ارز واردات خودرو را زیر سوال برد.

 

*** واردات خودرو با کدام ارز؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  مازیار بیگلو در نشستی که اخیرا با نمایندگان رسانه‌های مختلف برگزار شد، نسبت به صحبت‌های پیشین وزیر صنعت در خصوص واردات خودرو واکنش نشان داد و اظهار داشت:

آقای وزیر اخیرا آمده درباره واردات خودرو صحبت کرده است، این مورد سوالی را برای تولیدکنندگان و سایر همکاران پیش آورده این است که، شما ۲ میلیارد دلار ارز مورد نیاز تولید را نتوانستید تامین کنید، چگونه می‌توانید ارز واردات را تامین کنید؟

سوال دیگر این است که، چه کسی جلوی واردات را گرفته است؟

 

*** تجربه کشور در واردات خودروهای مختلف را فراموش کردید؟

 

وی در ادامه با اشاره به واردات بی سر و سامان خودرو در سال‌های اخیر، تصریح کرد:

بانک مرکزی و دولت هر زمان جیبشان پر بود، واردات‌خودرو را آزاد کردند و بی سروسامان و بدون خدمات پس از فروش هر گونه خودرویی وارد کشور شد که نتیجه آن شد فسادی که در حال حاضر مشاهده می‌کنیم.

افراد زیادی در زندان هستند و از طرفی دیگر بسیاری از مردم برای خودرو ثبت نام کردند و نتوانستند خودروهای خود را تحویل بگیرند.

حال سوال این است که چه کسی عامل این وضع است؟ مگر خودروساز و قطعه‌ساز در این فساد دخیل بودند؟

 

*** واردات خودرو در سال جهش تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن قطعه‌سازان در پایان با اشاره به صحبت‌های وزیر صنعت مبنی بر واردات‌خودرو، اظهار داشت:

آقای وزیر صنعت شما در سالی از واردات‌خودرو صحبت می‌کنید که با عنوان جهش تولید نامگذاری شده است.

رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند، کالایی که در کشور ساخته می‌شود، نباید از خارج وارد شود، البته ایشان تاکید داشتند که کالای ساخت داخل باید کیفیت خود را افزایش دهد.

آقای وزیر صنعت، شما از سویی بر طبل واردات می‌کوبید و از سوی دیگر راه‌های کاهش قیمت و افزایش کیفیت را بسته‌اید، شما بگویید که ما تولیدکنندگان چه اقدامی باید انجام دهیم و چگونه باید عمل کنیم.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

در ادامه می توانید ویدیو سخنرانی دبیر انجمن قطعه سازان در این نشست را مشاهده فرمایید:

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول