کد خبر:246285
پ
JTJJFBMT33Zq (1)
وزیر صنعت:

افزایش حداکثری عرضه برای کاهش سوداگری در بازار خودرو

وزیر صنعت بر افزایش حداکثری تولید و عرضه خودرو از سوی خودروسازان و انجام به موقع تعهدات تحویل تاکید کرد.

وزیر صنعت بر افزایش حداکثری تولید و عرضه خودرو از سوی خودروسازان و انجام به موقع تعهدات تحویل تاکید کرد.

 

*** افزایش حداکثری عرضه برای کاهش سوداگری در بازار خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم حسینی در نشست کارگروه جهش تولید صنعت خودرو که ۱ دی ماه در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار شد، اظهار داشت:

کاهش التهاب قیمتی در بازار و حفظ حقوق مصرف کنندگان را از جمله دغدغه‌های اصلی وزارت صنعت است و از خودروسازان و ایدرو خواستارم با طراحی شیوه‌های بهینه انواع فروش و پیش فروش در این راستا فعالیت نمایند.

در برنامه ریزی‌های ساماندهی بازار خودرو در صدد هستیم، منابع مالی و نقدینگی به جای گردش در فضای غیر مولد واسطه گری به فضای تولید تزریق شود تا باافزایش تولید و عرضه بیشتر ونیز بهبود کیفیتی خودرو ها به اهداف جهش تولید نزدیک‌تر شویم.

 

*** آرامش بازار و واقعی شدن قیمت

 

وی در این نشست انجام به موقع تعهدات خودروسازان در انواع شیوه های فروش را عامل مهمی در آرامش روانی بازار برشمرد و منطقی شدن قیمت خودروها و کاهش زمینه و انگیزه سوداگری های منفعت طلبانه از طریق سیاست‌گذاری‌های مبتنی بر تولید حداکثری و نظارت مستمر را از برنامه‌های مهم این وزارتخانه برشمرد و گفت:

تمام برنامه‌ریزی‌ها و پیشنهادهای ارائه شده چه در سطح وزارت صنعت و چه در سطح نهادهای بالادستی در راستای افزایش تولید خودرو و در نهایت با هدف آرامش بازار، واقعی شدن قیمت و افزایش رضایت مصرف کنندگان در حال انجام است.

 

*** بهترین شرایط تهیه خودرو از خودروسازان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت در پایان ضمن اینکه از خودروسازان خواست حداکثر ظرفیت تولید تمام سایت‌های خود در کشور را به صورت تمام وقت فعال نمایند، افزود:

در تمام الگوهای فروش‌ها، ساز و کارها به گونه‌ای تنظیم می‌شود که برای مصرف‌کنندگان واقعی بهترین شرایط تهیه خودرو از خودروسازان فراهم شود.

همچنین در این سازو کارها با نزدیک شدن قیمت بازار به قیمت کارخانه از طریق حذف اختلاف قیمت کاذب ایجاد شده ، انگیزه‌ و امکان واسطه‌گری‍‌های زیاده خواهانه از بین خواهد رفت.

 

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول