کد خبر:246629
پ
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

ارز ۴۲۰۰ تومانی به ‌نام مردم و به ‌کام سوداگران شد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال ۹۸ برای تامین کالا‌های اساسی پرداخت گردید، اما به ‌نام مردم و به‌ کام دیگران تمام شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال ۹۸ برای تامین کالا‌های اساسی پرداخت گردید، اما به ‌نام مردم و به‌ کام دیگران تمام شد.

 

*** ارز ۴۲۰۰ تومانی به ‌نام مردم و به ‌کام سوداگران شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی نیکزاد درباره خواسته وزیر صنعت از نمایندگان مجلس مبنی بر حذف ارز۴۲۰۰ تومانی از بودجه سال ۱۴۰۰، اظهار کرد:

هرچند ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال ۹۸ برای تامین کالاهای اساسی پرداخت گردید اما به‌نام مردم و به ‌کام دیگران تمام شد، براساس گزارش دیوان محاسبات در سال ۹۸ حدود ۸ میلیارد و ۴۲۱ میلیون دلار ارز دولتی برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده شد اما در محل‌های پیش‌بینی شده، مصرف نشد.

مردم باید اثر تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را در زندگی خود لمس کنند در حالی‌که در شرایط کنونی ارز دولتی به هدف اصابت نکرده و تاثیری در زندگی و معیشت مردم ندارد.

 

وی با بیان اینکه وزیر صنعت اگر پیشنهادی مبنی بر حذف ارز۴۲۰۰ دارد باید در دولت مطرح می‌کرد، بیان کرد:

وزیر صنعت باید بر نحوه اختصاص ارز دولتی نظارت کند تا از سوءاستفاده از ارز۴۲۰۰ تومانی جلوگیری کند.

 

*** با حذف ارز کالاهای اساسی فکری برای افزایش قدرت خرید مردم شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اگر نظر وزیر صنعت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است، این پرسش مطرح می‌شود که مردم در شرایط کنونی که تورم رشد چشم‌گیری داشته باید برای تامین معیشت خود چه اقدامی انجام دهند؟، گفت:

باید فکری برای افزایش قدرت خرید مردم، کاهش تورم و رشد یارانه‌ها شود.

ارز۴۲۰۰ با هدف تامین کالاهای اساسی با قیمت مناسب تخصیص داده شد در حالی ‌که این هدف محقق نشد و وزیر صنعت باید نظارت بر بازار را جدی بگیرد، زیرا در صورت عدم نظارت ارز۴۲۰۰ تومانی به رانت تبدیل می‌شود.

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول