کد خبر:245765
پ
ارونقی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شرایط رجیستری غیرحضوری تلفن همراه/ هشدار معاون فنی گمرک به مسافران

معاون فنی گمرک، شرایط غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه را اعلام کرد.

معاون فنی گمرک، شرایط غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه را اعلام کرد.

 

*** ثبت اطلاعات توسط بارکدخوان 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهرداد جمال ارونقی با اشاره به اینکه در نتیجه مذاکرات صورت گرفته بخشنامه قبلی در خصوص چگونگی انجام فرایند رجیستری گوشی همراه مسافر ورودی لغو و شیوه نامه جدید به گمرکات اجرایی ابلاغ شده و از اول دی ماه اجرایی می‌شود، اظهار کرد:

از فردا (دوشنبه)، ثبت اطلاعات مسافر و مشخصات گوشی تلفن های همراه در بدو ورود و قبل از خروج از سالن مسافری پس از اظهار گوشی از سوی مسافر و رویت آن توسط متصدیان گمرکات اجرایی و ثبت اطلاعات آن از طریق بارکد خوان انجام می‌شود.

بعد از این مرحله، انجام ادامه فرایند رجیستری گوشی‌های مسافری وارده به صورت غیرحضوری بوده و طی یک ماه از تاریخ ورود و در سامانه EPL”از سوی مسافر انجام می شود.

 

*** مسافران بدون ارائه اطلاعات از سالن خارج نشوند

 

معاون فنی گمرک با بیان این که مسافر دارای گوشی تلفن همراه نو، باید در بدو ورود نسبت به تکمیل و تحویل اظهار نامه مسافری به ارزیابان سالن ورودی اقدام کند، افزود:

باید مشخصات مسافر و گوشی همراه فرد به ویژه IMEI تلفن همراه، در اظهارنامه ذکر شده باشد و قبل از خروج از سالن مسافری تحویل تا مراحل ثبت اطلاعات در بارکدخوان توسط گمرک انجام شود.

مسافران دارای گوشی تلفن همراه باید توجه داشته باشند در صورت عدم اظهار و ارائه اطلاعات خود و گوشی همراه به گمرک در بدو ورود و خارج شدن از سالن مسافری به دلیل به وجود محدودیت های سیستمی دیگر امکان ادامه فرایند رجیستری در بستر سامانه EPL وجود ندارد.

 

وی در مورد مسافرانی که موفق به انجام رجیستری نشده‌اند، یادآور شد:

آن دسته از مسافرین ورودی به کشور از تاریخ ۱۲ تیر ماه تا اول دی ماه که بنا به دلایل مختلف موفق به انجام رجیستری گوشی تلفن همراه خود نشده اند می توانند از طریق سامانه مورد نظر و بدون حضور فیزیکی در گمرک اجرایی نسبت به انجام فرایند رجیستری به صورت غیر حضوری (اینترنتی) و از طریق سامانه اقدام کنند. 

 

*** امکان رجیستری فقط از کانال EPL

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون فنی گمرک در پایان در رابطه با  سامانه  EPL، اظهار داشت:

این سامانه رجیستری به سامانه گذرنامه ناجا متصل است و چنانچه مسافرین ورودی در بازه زمانی مورد نظر وارد کشور نشده و یا اساسا مسافر نبوده باشند امکان رجیستری گوشی این افراد وجود نخواهد داشت.

با توجه به راه‌اندازی مجدد سامانه EPL در بستر اینترنتی استفاده از سامانه مرچنت (سامانه قبلی برای رجیستری) برای مسافرین ورودی دارای گوشی تلفن همراه میسر نیست. 

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول