کد خبر:245694
پ
سرمایه‌گذاری خارجی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش بیش از ۷۱ درصدی حجم سرمایه‌گذاری خارجی در ۸ ماهه سال ۹۹

بر اساس آمار ارائه شده از سوی دفتر آمار و فرآوری داده‌های وزارت صنعت، حجم سرمایه‌گذاری خارجی برای طرح‌های مصوب صنعتی، معدنی و تجاری در ۸ ماهه سال جاری ۷۱٫۲ درصد افزایش پیدا کرد.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی دفتر آمار و فرآوری داده‌های وزارت صنعت، حجم سرمایه‌گذاری خارجی برای طرح‌های مصوب صنعتی، معدنی و تجاری در ۸ ماهه سال جاری ۷۱٫۲ درصد افزایش پیدا کرد.

 

*** افزایش بیش از ۷۱ درصدی حجم سرمایه‌گذاری خارجی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تعداد طرح های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیئت سرمایه‌گذاری خارجی در ۸ ماهه سال جاری ۷۵ فقره بوده که با توجه به آمار ۸ ماهه سال گذشته (۵۵ فقره) ۳۶٫۴ درصد افزایش داشته است.

در همین راستا حجم کل سرمایه‌گذاری‌خارجی در ۸ ماهه امسال یک هزار و ۲۲ میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال (۱۳۹۸) ۷۱٫۲ درصد افزایش داشته است.

حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی مصوب برای طرح های صنعتی، معدنی و تجاری در هشت ماهه سال ۹۸، ۵۹۷ میلیون دلار شده است.

 

*** جذب سرمایه‌گذار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرمایه‌گذاری‌خارجی به معنای انتقال وجوه یا مواد از کشور صادرکننده به کشور میزبان جهت استفاده از تأسیسات یک بنگاه اقتصادی در کشور میزبان در برابر مشارکت مستقیم یا غیرمستقیم در سود آن بنگاه است.

در شرایط کشور که دشمن با تمام قوا یک جنگ اقتصادی تمام عیار علیه کشورمان به راه انداخته، جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اهمیت دوچندانی در جهت رونق بخشی به اقتصاد کشور و ترمیم زخم های اقتصادی برخوردار است و از این رو دولت دوازدهم با درک شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، توجه ویژه‌ای به جذب سرمایه‌گذاری‌خارجی که نقش مهمی در سرعت بخشی به روند رشد و توسعه داشته است.

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول