کد خبر:245491
پ
ابوالفضل کیانی بختیاری
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی:

طراحی و پیاده‌سازی رتبه کسب و کارهای اینترنتی

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از طراحی و پیاده‌سازی رتبه کسب و کارهای اینترنتی خبر داد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از طراحی و پیاده‌سازی رتبه کسب و کارهای اینترنتی خبر داد.

 

*** کسب و کار‌های اینترنتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ابوالفضل کیانی بختیاری با اشاره به اینکه سازمان مدیریت صنعتی با همکاری مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، رتبه‌بندی کسب و کار‌های اینترنتی را طراحی و پیاده سازی کرده است، اظهار داشت:

این پروژه مشترک با هدف ایجاد یک سیستم خودکنترلی برای بهبود مستمرعملکرد کسب وکار‌ها و افزایش رضایتمندی مشتریان بر مبنای معیار‌های شفاف و قابل سنجش برای کمک به مصرف کننده در انتخاب صحیح، طراحی و پیاده‌سازی شده است.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در پروژه رتبه‌بندی، از توان تخصصی و اجرایی سازمان مدیریت صنعتی به عنوان مرجع تخصصی مشاوره، آموزش و تحقیق با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه رتبه بندی بنگاه‌های اقتصادی بهره گرفته است.

از پروژه‌های موفق سازمان مدیریت صنعتی در زمینه رتبه بندی می‌توان به رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران موسوم به imi100 با بیست و سه سال سابقه انجام، جایزه ملی تعالی سازمانی، جایزه ملی مدیریت انرژی، رتبه بندی شرکت‌های EPC رتبه بندی شرکت‌های طراحی و مونتاژ آسانسور” و … اشاره کرد.

 

*** فرایند رتبه‌بندی

 

وی در خصوص فرایند این رتبه‌بندی، بیان کرد:

نکته بسیار مهم این است که، رتبه بندی کاملاً اختیاری بوده و صرفاً کسب وکار‌هایی که علاقه‌مند به انجام ارزیابی‌های تخصصی در مورد آن‌ها توسط یک مرجع معتبر و قابل استناد و انتشار نتایج آن در قالب ستاره‌های “اینماد” خود هستند، در این فرآیند ورود می‌کنند.

طبیعی است، انجام ارزیابی‌های تخصصی مستلزم ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور تجمیع و پردازش اطلاعات، دریافت اسناد و مدارک ارائه شده، بررسی‌های کارشناسی و تخصصی و … است که هزینه آن بسته به عمق ارزیابی (پیشرفت- توسعه- تعالی) به صورت یک مقدار ثابت و پیش از انجام ارزیابی، توسط مرجع ارزیابی کننده دریافت می‌شود و طرح مباحثی مبنی بر اینکه نتیجه ارزیابی تابع میزان هزینه پرداختی است، کاملاً بی‌اساس بوده و اتفاقاً این مباحث، اهمیت انجام رتبه بندی تحت نظارت یک مرجع حاکمیتی و رعایت اصل عدم تعارض منافع به منظور حفظ اعتبار نتیجه نهایی و کمک به اعتمادپذیری عموم مردم به آن را بیش از پیش نمایان می ‌کند.

عامل اعتماد یکی از مهم‌ترین چالش‌های فضای مجازی و خرید اینترنتی است و به همین دلیل اعطای نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) به عنوان مجوز کسب وکار‌های اینترنتی به استناد قانون تجارت الکترونیکی از اواخر دهه ۸۰ در دستور کار مرکز توسعه تجارت الکترونیکی قرار گرفت که اکنون نیز با همکاری سازمان مدیریت صنعتی ادامه دارد.

 

*** اهداف پروژه

 

کیانی بختیاری در خصوص اهداف این پروژه ملی، گفت:

هدف اصلی پروژه رتبه بندی، حمایت از کسب وکار از طریق افزایش رقابت پذیری، کمک به تصمیم‌گیری بهتر مصرف کنندگان و توسعه و ترویع تجارت الکترونیکی است که البته به دلیل دسترسی متقاضیان به اطلاعات عملکردی کسب وکارها، موجب افزایش شفافیت و رفع انحصار خواهد شد. بررسی کسب وکار‌های متقاضی رتبه بندی نیز به خوبی مؤید این مطلب است؛ چرا که عمده متقاضیان، کسب و کار‌های نوپا و کوچک هستند که با هدف جذب بهتر مخاطب و افزایش سهم بازار خود از طریق اعتماد بیشتر مصرف کنندگان مایل به این موضوع هستند. با این حال، رتبه بندی برای کسب وکار‌های بزرگ و برتر نیز به منظور حفظ اعتبار و سهم بازار موجود، از جذابیت‌های خاص خود برخوردار است.

 

*** توسعه و ترویج خرید اینترنتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در پایان پیرامون توسعه و ترویج خرید اینترنتی، اظهار داشت:

پروژه رتبه‌بندی کسب و کارهای اینترنتی با توجه به پشتوانه حاکمیتی و دانش و تجربه تخصصی، زمینه ارتقاء اعتماد مصرف کنندگان برای خرید اینترنتی را فراهم کرده و موجب توسعه و ترویج خرید اینترنتی بین آحاد مردم با توجه به کارکرد آن در زمینه افزایش شفافیت، افزایش رقابت پذیری و رفع انحصار می‌شود.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول