کد خبر:245546
پ
مسکن
بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی:

رشد ۱۳۰۰ درصدی قیمت مسکن تهران طی ۱۰ سال

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، قیمت مسکن در تهران طی ۱۰ سال اخیر، ۱۳۰۰ درصد رشد داشته است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، قیمت مسکن در تهران طی ۱۰ سال اخیر، ۱۳۰۰ درصد رشد داشته است.

 

*** رشد نجومی ۱۳۰۰ درصدی قیمت مسکن در پایتخت‎

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پس از تاخیر طولانی مدت و ۵ ماهه وزارت راه و شهرسازی به منظور انتشار آمار و اطلاعات بازار مسکن در تهران، این وزارت‌خانه نسبت به انتشار آمار در قالبی جدید اقدام کرد.

بر اساس جزئیات منشتر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت ‌‌مسکن در ۸ ماه سال ۹۹ در پایتخت برابر ۲۱ میلیون و ۸۶۴ هزار تومان برآورد شده است.

این درحالی‌ است که متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در سال ۱۳۸۹ برابر ۱ میلیون ۵۷۶ هزار تومان بوده است و این یعنی قیمت مسکن تهران در بازه ۱۰ سال با رشد نجومی ۱۳۰۰ درصدی مواجه شده است.

 

*** میانگین قیمت مسکن‌ در کشور ۱۵٫۲ میلیون تومان است

 

قالب جدید انتشار آمار مسکن‌‌ توسط وزارت راه و شهرسازی به نحوی است که قیمت مسکن در سایر استان‌های کشور نیز از این پس منتشر خواهد شد.

بر این اساس، میانگین قیمت مسکن در کشور برابر ۱۵ میلیون و ۲۶۳ هزار تومان برآورد شده است، همچنین میانگین قیمت در ۲۴ استان کشور کمتر از ۱۰ میلیون تومان، ۴ استان بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان و متوسط قیمت مسکن‌‌ تنها در ۲ استان بیشتر از ۲۰ میلیون تومان محاسبه شده است.

 

*** قیمت مسکن‌ در پایتخت، ۹ برابر قیمت مسکن‌ در کهگیلویه و بویراحمد است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر مبنای جزئیات ارائه شده، تهران، خوزستان و فارس به ترتیب با متوسط قیمت ۲۷٫۸ میلیون تومان، ۲۳٫۵ میلیون تومان و ۱۲٫۴ میلیون تومان در رده اول تا سوم گرانترین استان‌های کشور قرار دارند، همچنین استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و چهارمحال و بختیاری به ترتیب با متوسط قیمت ۳٫۲ میلیون تومان، ۴ میلیون تومان و ۴٫۱ میلیون تومان نیز ۳ استان ارزان قیمت در زمینه بازار مسکن تلقی می‌شوند.

آمار بازار مسکن‌ در استان‌های کشور در حالی منتشر شد که مقایسه نکردن این آمار با اطلاعات ماه‌های قبلی و مشخص نبودن درصد افزایش یا کاهش قیمت ‌مسکن یکی از ایرادات مطرح شده توسط کارشناسان به حساب می‌آید.

 
 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول