کد خبر:245610
پ
اتاق اصناف ایران
بر اساس دعوت دبیرخانه پیگیری و نظارت بر عملکرد بخش‌ها:

ارائه پیشنهادات اتاق اصناف ایران برای برنامه هفتم توسعه

بر اساس دعوت دبیرخانه پیگیری و نظارت بر عملکرد بخش‌ها، اتاق اصناف ایران پیشنهادات خود را برای برنامه هفتم توسعه ارائه کرد.

بر اساس دعوت دبیرخانه پیگیری و نظارت بر عملکرد بخش‌ها، اتاق اصناف ایران پیشنهادات خود را برای برنامه هفتم توسعه ارائه کرد.

 

*** گزارش اتاق اصناف ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس دعوت دبیرخانه پیگیری و نظارت بر عملکرد بخش‌ها در حوزه گام دوم انقلاب، رییس اتاق اصناف ایران، با همراهی دبیر کل اتاق اصناف ایران، گزارش اتاق اصناف ایران را در خصوص برنامه‌ها و عملکرد منطبق با ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در زمینه گام دوم انقلاب، به این دبیرخانه ارائه کردند.

بر همین اساس، رییس اتاق اصناف ایران، در این نشست، اظهار داشت:

گزارش اتاق ا‌‌صناف ایران حاوی چند موضوع برگرفته از کلمات حکیمانه و کلیدی رهبر معظم انقلاب در ابلاغیه گام دوم انقلاب بود.

الزامات مورد نیاز تولید و نقش و مزایای آن برای جامعه و اقتصاد کشور و الزامات تولید انبوه با بررسی ظرفیت تقاضا در بازار داخلی و خارجی، دو نکته مورد بحث در این نشست بود که گزارش اتاق اصناف ایران ابعاد این موضوعات، مزایا، چالش‌ها و ابزارهای رسیدن به این موارد در بعد محصولات صنفی از نظر تولید در واحدهای صنفی، رابطه تولید با بنگاه‌های بزرگ صنعتی و صادرات‌گرا و نیز از نظر شبکه توزیع را مورد بررسی قرار داد.

سعید ممبینی در ادامه افزود:

یکی از بندهای جدی و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب که پیش‌تر در بحث‌های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی ابلاغی ایشان بود، موضوع ساماندهی نظام توزیع بود، لذا ساماندهی نظام توزیع به لحاظ این‌که ۹۰ درصد تولیدات داخلی و ۷۰ درصد کالاهای وارداتی توسط شبکه عمده فروشی و خرده‌فروشی صنفی به دست مصرف‌کنندگان اعم از شرکت‌ها و ادارات دولتی، بنگاه‌ها و مردم می‌رسد، از جمله محورهای گزارش اتاق اصناف ایران بود.

برنامه‌ها و اقدامات اتاق‌های ا‌صناف و الزاماتی که برای ساماندهی و نوین‌سازی نظام توزیع لازم است در این گزارش مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

 

*** گرانی و گران‌فروشی


به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس اتاق اصناف ایران در پایان پیرامون بحث سوم این گزارش، اظهار داشت:

بحث سوم این گزارش، به موضوع گرانی و گران‌فروشی اختصاص یافت که این امر را ناشی از بیماری‌های مزمن اقتصادی، رکود توأم با تورم، قوانین مزاحم کسب و کار، مشکلات شروع کسب و کار، تحریم‌ها، تأمین مواد اولیه از صنایع بزرگ و… بر شمردیم و بر این اساس نقش افزایش قیمت تمام شده از سوی صنایع بزرگ و قیمت مستمرا رو به افزایش که به آن گرانی می‌گوییم و تفاوت گرانی و گران‌فروشی تشریح شد.

همچنین در ادامه گزارشی از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بازرسی سالانه از سوی بازرسان اصناف و گشت‌های مشترک با دیگر سازمان‌ها و نقش بازرسی و الزامات و نیازهای این بخش مورد تاکید قرار گرفت.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول