کد خبر:245550
پ
صرفه جویی آب
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ارائه تخفیف ۱۰۰ درصدی آب‌بها به مشترکان کم مصرف

بر اساس مصوبه هیئت وزیران، آب‌بها مشترکانی که مصرف آب تا یک‌سوم الگوی تعیین شده دارند، با تخفیف ۱۰۰ درصد محاسبه خواهد شد.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران، آب‌بها مشترکانی که مصرف آب تا یک‌سوم الگوی تعیین شده دارند، با تخفیف ۱۰۰ درصد محاسبه خواهد شد.

 

*** تخفیف ۱۰۰ درصدی آب‌بها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پس از آغاز به کار فرآیند تخفیف ۱۰۰ درصدی هزینه برق به مشترکان کم مصرف، دولت دوازدهم نسبت به ادامه این فرآیند به وسیله رایگان کردن هزینه آب و برق مشترکان کم مصرف اقدام نمود.

در این ارتباط، هیئت وزیران در جلسه خود که به تاریخ ۱۹ آذرماه سال جاری به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی برگزار شده بود، نسبت به تصویب جزئیات طرح رایگان کردن هزینه آب مشترکان کم مصرف اقدام کرد.

به استناد جزئیات ارائه در نامه معاون اول رئیس جمهور به وزارت نیرو، وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه، هیئت وزیران نسبت به تصویب موارد زیر اقدام کردند.

 

*** تصویب طرح رایگان کردن آب‌بها مشترکان کم مصرف

 

۱- با هدف بهینه‌سازی مصرف آب و تشویق مشترکان کم مصرف خانگی، به وزارت نیرو اجازه داده می‌شود:

الف- صورت‌حساب آب و فاضلاب مشترکان با مصرف تا یک سوم الگوی تعیین شده قانون توسعه و بهینه‌سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور را با تخفیف ۱۰۰ درصد محاسبه کنند.

لازم به ذکر است، در هیئت وزیران در تبصره‌ای ذیل ماده ذکر شده، تاکید کردند، این تخفیف صرفا شامل سکونتگاه‌های دایمی در حال بهره‌برداری شهری و روستایی می‌شود و واحدهای خالی از سکنه و سکونتگاه‌های غیر دائم نظیر باغ ویلاها و خانه باغ‌های مشمول این تخفیف نمی‌شوند.

۲- مشترکان با مصرف ماهیانه بیش از الگوی مصرف، ۶ ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف آب اقدام کنند، در پایان این دوره، بهای آب آن دسته از مشترکینی که مصرف آنان بیش از الگوی تعیین شده باشد، به پیشنهاد وزارت نیرو و تصویب شورای اقتصاد افزایش می‌یابد.

 

*** تصویب جزئیات طرح رایگان کردن آب‌بها 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان این اطلاعیه، آمده است:

۳- وزارت نیرو موظف است ضمن اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی، مشترکین پرمصرف‌ را نسبت به استفاده از وسایل کاهنده مصرف با هدف اصلاح رفتار و کاهش مصارف غیر ضروری ترغیب کند.

۴- دستور العمل اجرای این تصویب‌نامه(شامل بازنگری در طبقات نصرف و اصلاح ضرایب شهری) ظرف ۱۰ روز توسط وزارت نیرو تدوین و ابلاغ می‌شود.

 

 

 

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول