کد خبر:245398
پ
مجلس
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس:

تذکر ۵۰ نماینده به رییس جمهور برای اجرای مصوبه مجلس

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، سوءمدیریت‌ها را باعث افزایش قیمت‌ ها دانست.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس از تذکر ۵۰ نماینده به رییس جمهور برای اجرای مصوبه مجلس خبر داد.

 

*** قانون انتزاع

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جلال محمودزاده با اشاره به قانون انتزاع، اظهار داشت:

مجلس دهم قانونی تصویب کرده بود که بحث بازرگانی، ثبت سفارش و ترخیص و تنظیم بازار را به‌عهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشته بود.

اما در جلسه سران قوا تصمیم گرفته شد این اختیارات که مجلس قانوناً به وزارت کشاورزی داده بود دوباره به وزارت صمت بازگردانده شود که همین بازگشت اختیارات مشکلات زیادی از جمله موازی‌کاری بین این دو وزارتخانه را که نتیجه آن افزایش قیمت مرغ است به وجود آورده است.

 

*** تذکر ۵۰ نماینده به روحانی برای اجرای مصوبه مجلس

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر اینکه در بحث ساماندهی قیمت‌ها در بازار باید اختیارات وزارت جهاد کشاورزی دوباره احیا شود و موازی‌کاری میان این وزارتخانه و وزارت صمت برطرف شود، گفت:

در همین راستا ۵۰ تن از نمایندگان در تذکری به رییس جمهور عنوان کرده‌اند که دولت از مسیر قانونی خارج شده است و خواستار بازگشت به مصوبه مجلس هستند.

 

محمودزاده با بیان اینکه لازم است که وزارت کشاورزی در زمانی که نیاز به واردات محصولاتی داشت ثبت سفارش و وارد و خودش هم از گمرک ترخیص کند، ادامه داد:

اختلافات بین وزارت صنعت و کشاورزی باعث شده است که نهاده‌های دامی ۶ ماه در گمرک رسوب کند و تا زمانی که دولت به مصوبه مجلس بازنگردد و یک وزارتخانه یعنی وزارت جهاد کشاورزی را مأمور واردات تا توزیع نکند مطمئناً این مشکل ادامه پیدا خواهد کرد و قیمت مرغ و سایر محصولات نیز بالا خواهد رفت مگر اینکه دولت تصمیم قاطع بگیرد و این وظایف را به وزارت کشاورزی بازگرداند؛ جهاد کشاورزی هم سریعاً واردات و ثبت سفارش را خودش انجام دهد و بسیاری از مشکلات کاهش خواهد یافت.

 

*** افزایش قیمت مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان با تأکید بر اینکه سوءمدیریت در بحث بازار باعث افزایش قیمت مرغ شده است، تصریح کرد:

اگر مدیریت بازار باز هم به این شکل ادامه پیدا کند و موازی‌کاری‌ها بین این دو وزارتخانه ادامه یابد قیمت مرغ باز هم افزایش خواهد یافت.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول