کد خبر:245650
پ
آمادگی فعالان بخش خصوصی
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری:

اعلام آمادگی فعالان بخش خصوصی برای حضور مجازی در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری

مدیر‌کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از آمادگی فعالان بخش خصوصی برای حضور مجازی در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری خبر داد.

مدیر‌کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی از آمادگی فعالان بخش خصوصی برای حضور مجازی در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری خبر داد.

 

*** آمادگی فعالان بخش خصوصی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد قاسمی نشست هم‌اندیشی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه‌های گردشگری خارجی و مصوبات اجرایی مربوطه با بیان این خبر، افزود:

با برگزاری نشست هم‌اندیشی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه‌های گردشگری خارجی که با هدف تصمیم‌گیری پیرامون شرکت در نمایشگاه‌های مجازی نظیر ITB برلین و COTTM چین با حضور نمایندگان تمامی تشکل‌های گردشگری کشور و شرکت مادرتخصصی گردشگری تشکیل شد و بر اساس استقبال و آمادگی بخش خصوصی کشور، زمینه لازم برای حضور مجازی فعالان بخش خصوصی در نمایشگاه‌های خارجی پیش رو فراهم شد.

 

وی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه‌های مجازی در حوزه گردشگری امری نسبتا جدید و تازه است، اظهار کرد:

یکی از اقدامات توافق شده برای دستیابی به اهداف مورد نظر، برگزاری وبینار “آشنایی با مبانی و نحوه حضور در نمایشگاه‌های مجازی ویژه متقاضیان حضور در رویدادهای پیش رو و فعالان بخش خصوصی است که به‌صورت مشترک توسط جامعه تخصصی گردشگری الکترونیک و جامعه تورگردانان ایران برگزار خواهد شد.

مقرر است در این وبینار نحوه حضور مؤثر و همچنین امکانات گوناگون و متنوعی که شرکت‌کنندگان این نوع خاص از نمایشگاه‌ها می‌توانند برای معرفی محصولات و ظرفیت‌های خود از آن بهره بگیرند به‌صورت مشروح و کاربردی تبیین و تشریح شود.

 

*** امکان حضور یکپارچه شرکت‌کنندگان ایرانی در نمایشگاه ITB برلین

 

مدیر‌کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی با بیان اینکه استعلام از مجری نمایشگاه ITB برلین در خصوص امکان مشارکت غرفه‌داران ایران در یک فضای مجازی واحد در این رویداد _آنگونه که در نمایشگاه‌های فیزیکی پیشین در قالب پاویون ملی صورت می‌گرفت نیز در دستور کار قرار گرفته است، یادآور شد:

بر این اساس امکان حضور یکپارچه شرکت‌کنندگان ایرانی در نمایشگاه ITB برلین با نام، لوا و برند ملی گردشگری ایران محقق خواهد شد

 

وی همچنین از همکاری مستمر وزارت، جامعه تخصصی گردشگری الکترونیک و نیز جامعه تورگردانان ایران به‌ منظور اجرای غرفه مجازی ایران و فراهم کردن امکانات مورد نیاز برای حضور مجازی فعالان بخش خصوصی در رویدادهای پیش رو خبر داد.

 

*** اقدامات تضمین‌کننده رونق گردشگری بین‌المللی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر‌کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی در پایان، اظهار کرد:

بنا بر مصوبات شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه‌های گردشگری خارجی مقرر است تا از تجربه حضور مجازی در رویدادهای بین‌المللی مورد اشاره، در برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران که در صورت تأیید ستاد ملی کرونا در اسفندماه سال جاری با همکاری و مشارکت انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری ایران برگزار خواهد شد، استفاده شود و راه‌اندازی نسخه مجازی نمایشگاه به موازات برگزاری فیزیکی در دستور کار قرار گیرد.

حضور قوی و منسجم در نمایشگاه‌های مجازی بین‌المللی می‌تواند یکی از اقدامات تضمین‌کننده رونق گردشگری بین‌المللی کشور پس از فروکش کردن بیماری کرونا باشد، زیرا نه تنها به تداوم ارتباطات کاری و حرفه‌ای بخش خصوصی گردشگری کشور با همتایان و شرکای تجاری خود کمک شایانی می‌کند، بلکه باعث می‌شود تا نام ایران به‌عنوان یک مقصد گردشگری برای دوران پسا‌کرونا در خاطره بازار جهانی باقی بماند.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول