کد خبر:245318
پ
فرهاد منتصر کوهساری
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی:

وجود ۳٫۸ میلیون تن کالای اساسی در بنادر/ تخلیه کالا از بندر نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن وجود داشتن ۳٫۸ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور بر ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها برای تخلیه کالا از بندر تاکید کرد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن وجود داشتن ۳٫۸ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور بر ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها برای تخلیه کالا از بندر تاکید کرد.

 

*** تخلیه کالای اساسی از بنادر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد منتصر کوهساری در بازدید از بندر انزلی با بیان اینکه بندر انزلی در سال جاری بیش از یک میلیون تن تخلیه و بارگیری داشته است، اظهار داشت:

در راستای متناسب سازی توان تجهیزات بندرانزلی نسبت به رشد تخلیه و بارگیری آن، اقداماتی صورت گرفته است، همچنین بررسی‌هایی انجام شده تا اپراتور مجتمع بندر انزلی تجهیزات جدید را تأمین کند تا در آینده ارایه خدمات به مشتریان بیشتر شود.

مجتمع بندری انزلی در هشت ماه سال جاری ۵۳ درصد رشد تخلیه و بارگیری داشته که با توجه به اینکه اغلب کالاها در این بندر جز اقلام اساسی هستند، این ظرفیت و استعداد در انزلی وجود دارد تا تناژ تخلیه و بارگیری افزایش پیدا کند.

 

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به ظرفیت بندرانزلی، یادآور شد:

این بندر استعداد دارد تا در کالاهای کانتینری، غیر کانتینری و کالای اساسی فعالیت کند.

بر اساس تصمیمات مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی باید بتوانیم از ظرفیت موجود بنادر استفاده کرده و در جاهایی که تجهیزات اضافه، مازاد و کم کارکرد وجود دارد به سمت بنادر سوق دهیم که نیازمند این تجهیزات هستند.

برای نمونه مکنده‌های غلات با موبایل ساحلی از بندر امام(ره)، ریچ استاکر برای عملیات تخلیه و بارگیری از بندر شهید رجایی و موبایل ساحلی برای انتقال به بندر انزلی پیش بینی شده که تاکنون ۴ دستگاه منتقل و در آینده‌ای نزدیک نیز دو دستگاه دیگر منتقل خواهد شد.

 

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه، گفت:

برای همه بنادر این مزیت‌ها دیده شده است تا بتوانیم از ظرفیت‌های موجود به منظور افزایش بهره وری تجهیزات استفاده کنیم.

 

*** وضعیت کالاهای اساسی در بنادر

 

وی با اشاره به وضعیت کالاهای اساسی در بنادر، گفت:

۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور وجود دارد که بیشترین آن در بندر امام(ره) با موجودی دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن است و در بندر شهید رجایی نیز ۴۲۰ هزار تن کالای اساسی وجود دارد که این کالاها شامل ذرت ( یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن)، سویا (۴۴۴ هزار تن)، دانه‌های روغنی(۳۸۰ هزار تن) و روغن خام( ۴۵۰ هزار تن) است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در پایان با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و دست‌اندرکاران بندری و دریایی در تلاش و کوشش هستند تا نیازهای کشور را فراهم کنند، بیان داشت:

ضرورت دارد همه دست به دست هم دهند تا کالاها با سرعت از بنادر تخلیه شود و با فرآوری، کالای نهایی به دست مصرف‌کنندگان برسد.

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول