کد خبر:245071
پ
فضای مجازی
کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی:

۶ مورد جدید به مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی اضافه و تصویب شد

در یکصد و بیستمین جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی، شش مورد جدید به فهرست مصادیق محتوای مجرمانه اضافه و تصویب شد.

در یکصد و بیستمین جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی، شش مورد جدید به فهرست مصادیق محتوای مجرمانه اضافه و تصویب شد.

 

*** ۶ مورد جدید مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یکصد و بیستمین جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در فضای مجازی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور و رییس کارگروه و با حضور جواد بابایی دبیر کارگروه و دیگر اعضا برگزار شد.

در این جلسه موضوعات ذیل با تصویب اعضاء به فهرست مصادیق محتوای مجرمانه اضافه شد:

۱- خرید و فروش هرگونه امتیاز و مجوز و نیز تبلیغ آنها، موضوع ماده ۲ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری مصوب ۱۳۶۷

۲- تولید، انتشار، تبلیغ و ترویج محتوای مستهجن یا مبتذل که درآنها از اطفال و نوجوانان استفاده شده است. (بند ۸ ماده ۱۰ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان)

۳- افشاء هویت، اطلاعات و اسرار طفل یا نوجوانان بزه دیده یا در وضعیت مخاطره آمیز (موضوع ماده ۱۹ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان)

۴- انتشار هرگونه محتوا در جهت تحریک یا ترغیب به کودک آزاری در فضای مجازی (موضوع ماده ۱۰ و بند ۹ ماده ۱۰ حمایت از اطفال و نوجوانان)

۵- برقراری ارتباط با طفل و نوجوان در فضای مجازی به منظور آزار جنسی ( موضوع ماده ۱۰ و یند ۹ ماده ۱۰ حمایت از اطفال و نوجوانان)

۶- فعالیت تارنماهای خبری غیرمجاز ( با استناد به قانون مطبوعات)

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 18 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول