کد خبر:245301
پ
هامونی
مدیر عامل فرابورس ایران:

درج ۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس

مدیر عامل فرابورس ایران از درج ۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس خبر داد.

مدیر عامل فرابورس ایران از درج ۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس خبر داد.

 

*** درج ۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امیر هامونی در میزگرد ورود استارتاپ‌ها به بورس و تامین منابع مالی، اظهار داشت:

 به تازگی مجوز تاسیس ۳ صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی نیز به ارزش ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان صادر شده است ؛ یعنی هر کدام از این صندوق‌ها دست کم ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه دارند.

 

وی با اشاره به شفافیت در بازار سرمایه، گفت:

علاوه بر شفافیت، در کشور ما حاکمیت شرکتی نیز مقوله بسیار مهمی است؛  چرا که شرکت‌ها کمتر چندنسلی هستند، اما در دنیا شرکت‌های زیادی با عمر بیش از ۲۰۰ سال وجود دارند.

بازار سرمایه بستری برای ایجاد پایداری در شرکت‌ها و استارتاپ‌های کشور به شمار می‌رود تا بتوانند حتی با شوک‌های اقتصادی به روند فعالیت خود ادامه دهند.

 

هامونی با اشاره به شرایط ورود شرکت ها به فرابورس ادامه داد:

استارتاپ‌ها برای ورود به فرابورس باید دستورالعمل‌های پذیرش، حاکمیت شرکتی و … را رعایت کنند و شاید از سوی متقاضیان پذیرش این فرایند، روند زمانبر و کند به نظر برسد اما در دنیا نیز عرضه اولیه شرکت‌ها از چندین ماه تا چندین سال طول می‌کشد.

از سوی دیگر در کشور ما، نگاه به بازار بیشتر بر دارایی‌ها و تجهیزات شرکت‌ها مبتنی است و از نظر فرهنگی باید مردم به استارتاپ‌ها دید سرمایه‌گذاری پیدا کنند که در این زمینه مسیر روشنی می‌بینیم، چراکه وجود استارتاپ‌ها به تنوع‌سازی پرتفوی سرمایه‌گذاران کمک می‌کند.

 فرابورس همواره بازارها و ابزارهای متنوعی برای کمک به شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان طراحی و راه‌اندازی کرده و بازار هدف نیز ویژه این شرکت‌ها به زودی آغاز به کار می‌کند.

 

*** افزایش سقف تامین مالی سکوهای تامین مالی جمعی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل فرابورس ایران در پایان همچنین از افزایش سقف تامین مالی سکوهای تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ) از ۲ میلیارد تومان به ۱۰ میلیارد تومان به تازگی خبر داد و افزود:

از این رو سکوها می‌توانند تا ۱۰ میلیارد تومان به تامین مالی هر طرح کمک کنند و تا کنون بالغ بر ۱۰ مجوز موافقت اصولی صادر شده که ۴ سکو نیز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول