کد خبر:245135
پ
مسکن
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:

الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و سازهای طرح اقدام ملی مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و سازهای طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و سازهای طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

 

*** الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و سازها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی نبیان با اشاره به رعایت ایمنی در ساخت و ساز، اظهار داشت:

ارتقای نظارت‌های فنی و اجرایی و الزام آن از مقیاس نظارت‌های عالیه تا تعریف ناظر مقیم در پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن از راهکارهای اصلی جهت اطمینان از رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان است.

جهت رعایت ایمنی در ساخت و ساز دو موضوع رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد ملاک عمل قرار گرفته است.

تولید مصالح ساختمانی با استانداردهای بین‌المللی و ملی باید از اولویت‌های بخش ساختمان تلقی شود تا مبنایی برای ساخت و سازهای ایمن در کشور باشد.

الزام استفاده از مصالح استاندارد از موضوع‌هایی است که در ساخت و سازهای طرح اقدام‌ملی به جد مدنظر سازمان ملی زمین و مسکن است و همچنین الگوسازی آن نیز از وظایف ذاتی سازمان ملی است که در اساسنامه نیز بدان اشاره شده است.

 

*** طرح اقدام ملی مسکن زیرمجموعه طرح‌های کالبدی اجتماعی از طرح‌های توسعه شهری است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در پایان پیرامون موقعیت احداث ساختمان‌های طرح اقدام ملی از منظر ایمنی در برابر مخاطرات طبیعی و توجه به شرایط زیست‌محیطی، بیان کرد:

در مطالعات طرح‌های جامع و تفصیلی شهرها با توجه به مسیر تصویب این طرح‌ها و با حضور دستگاه‌های اجرایی مربوط، موضوع‌های متعدد جغرافیایی، اقلیمی و شرایط محیطی مورد تاکید و توجه است و در فرآیند تصویب طرح‌ها، موضوع‌هایی از جمله ایمنی در برابر زلزله، ایمنی در برابر خطر سیلاب، پدافند غیرعامل در طرح‌های توسعه شهری، مدنظر قرار می‌گیرد.

با توجه به اینکه طرح اقدام ملی مسکن زیرمجموعه طرح‌های کالبدی اجتماعی از طرح‌های توسعه شهری است تبعا متاثر از مطالعات طرح‌های بالادست تهیه و اجرایی شده است و ملزم به رعایت اصول و چهارچوب‌ها و ضوابط طرح‌های مذکور در حوزه مطالعات اقلیمی، جغرافیایی و طبیعی خواهد بود.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول