کد خبر:245167
پ
محسن-صالحی-نیا
رییس هیئت عامل ایدرو:

حمایت ایدرو از توسعه فناوری صنعت خودرو

رییس هیئت عامل ایدرو از حمایت این سازمان از توسعه فناوری صنعت خودرو خبر داد.

رییس هیئت عامل ایدرو از حمایت این سازمان از توسعه فناوری صنعت خودرو خبر داد.

 

*** حمایت ایدرو از توسعه فناوری صنعت خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا در مراسم انعقاد چهارجانبه میان گروه صنعتی ایران‌خودرو، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، صندوق بازنشستگی صدا و سیما و ایستگاه نوآوری شریف با ضروری خواندن هم‌راستایی با پیشرفت‌های شتابان حوزه فناوری، اظهار کرد:

ایدرو برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و اقدامات فناورانه، برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدتی را تدوین کرده است.

 

وی با اشاره به اظهارنظرهای مختلف درباره خودروسازی کشور، گفت:

با وجود همه نقد و نظرها، واقعیت امیدوارکننده این است که خودروسازی کشور گام‌های نخست حرکت رو به جلو در بخش داخلی‌سازی فناوری و قطعات را برداشته و مسیر توسعه و بهبود کمی و کیفی محصولات خود را آغاز کرده است.

 

رییس هیئت عامل ایدرو با بیان اینکه تحریم‌ها تمام صنایع و کسب و کارهای مختلف از جمله خودروسازی را تحت تاثیر قرار داده، ابراز امیدواری کرد:

در راهبرد تبدیل تهدید تحریم به فرصت، صنعت خودرو از طریق افزایش همکاری با شرکت‌های دانش بنیان‌ بتواند مسیر توسعه را به درستی طی کند و محصولاتی همسو با فناوری های روز عرضه کند.

ایدرو به عنوان دستگاه سیاست‌گذار از همکاری صنایع خودرو سازی با مراکز دانش بنیان حمایت می‌کند و در صدد ترغیب و فراهم آوری زمینه های بهم رسانی سایر شرکت‌ها از ظرفیت‌های درونزایی اقتصاد و فناوری کشور است.

 

*** محور اصلی تفاهم نامه چهارجانبه میان گروه صنعتی ایران‌خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ایجاد زیر ساخت مورد نیاز جهت توسعه شرکت‌های دانش بنیان و سرمایه‌گذاری در حوزه مرتبط با صنعت خودرو و فناروی‌های وابسته محور اصلی تفاهم نامه امضا شده است.

حمایت از راه‌اندازی شتابدهنده تخصصی در حوزه صنعت خودرو و فناوری‌های وابسته، حمایت از راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری خطر پذیر، حمایت از ایجاد مرکز نواروی تخصصی جهت استقرار بیش از ۱۰۰ شرکت فعال در این صنعت و حمایت از ترویج و توسعه فروش محصولات فناورانه مرتبط از دیگر محورهای تفاهم‌نامه منعقده است.

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول