کد خبر:245036
پ
محمد باقری
رییس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی:

لزوم تخصیص سبد کالا برای بهبود وضعیت معیشتی کارگران ساختمانی

رییس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی خطاب به سازمان‌ها و نهادهای حمایتی خواستار اختصاص سبد کالا برای بهبود وضعیت معیشتی کارگران ساختمانی شهر تهران شد.

رییس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی خطاب به سازمان‌ها و نهادهای حمایتی خواستار اختصاص سبد کالا برای بهبود وضعیت معیشتی کارگران ساختمانی شهر تهران شد.

 

*** وضعیت معیشتی کارگران ساختمانی نیازمند توجه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد باقری با انتقاد از وضعیت بد معیشتی کارگران ساختمانی که از بدو شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند، اظهار کرد:

در کشور ما نهادهای حمایتی و امدادی ازجمله آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مستضعفان، خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های امدادی از قبیل کمیته امداد حضرت امام (ره) و بهزیستی در ایام کرونایی مشغول امدادرسانی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر هستند، لذا با توجه به وضعیت بد معیشتی کار‌گران ساختمانی و خانواده‌هایشان که منبع درآمد آن‌ها به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا از بین رفته و کاری برای انجام دادن ندارند لذا از این نهادها و سازمانهای حمایتی و مردم‌نهاد درخواست کمک و یاری به این قشر از جامعه کار و تلاش را داریم.

 

وی در ادامه افزود:

حدود ۱۴۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه شده در قالب ۵۰ انجمن صنفی در شهر تهران مشغول کار هستند که با وجود سال‌ها خدمت و با وجود آنکه بیش از ۵۰ درصد از کارگران به دلیل شرایط بد زندگی هم‌اکنون نیازمند کمک هستند، به حال خود رها شده و هیچگونه حمایتی از لحاظ معیشتی به آن‌ها نمی‌شود.

 

*** درخواست کمک از نهادهای و سازمان‌های حمایتی

 

رییس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی شهر تهران با بیان اینکه طی یکسال گذشته بارها از طریق نامه‌نگاری درخواست کمک از نهادهای و سازمان‌های حمایتی را برای توزیع سبد کالا داشته‌ایم، گفت:

در حال حاضر کمک‌های محدودی غیرنقدی در قالب سبد کالا در نهایت بین هزار کارگر ساختمانی برخی مناطق محروم شهر تهران انجام شده اما نسبت به جمعیت ۱۴۰ هزار نفری کار‌گران ساختمانی شهر تهران، باید حداقل به ۵۰ درصد از این کار‌گران که زیر خط فقرند، کمک شود.

 

باقری در ادامه تصریح کرد:

سیل عظیمی از کارگران فصلی و ساختمانی هر روز از طلوع صبح تا پایان شب با اجتماع در میادین شهر در انتظار کار هستند، اما کاری نمی‌یابند و در نهایت با جیب‌های خالی به خانه‌های خود باز می‌گردند.

 

وی با بیان اینکه از همه مسئولان، مدیران و خیرین درخواست دارم که در قالب بسته‌های حمایتی (نقدی و اقلام خوراکی) از این قشر مستضعف حمایت کنند، بیان کرد:

باتوجه به اینکه اسامی ۱۴۰ هزار کا‌رگران ساختمانی بیمه شده شهر تهران در سامانه وزارت کار و رفاه اجتماعی ثبت شده و جدا از آن اسامی آن‌ها در انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهر تهران نیز وجود دارد، لذا سازمان‌ها و نهادهای حمایتی می‌توانند با کمک انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی برای توزیع سبد کالا به کارگران ساختمانی و فصلی از این فهرست‌ها استفاده کنند.

 

*** هدف از توزیع سبد کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس کانون انجمن‌های صنفی کار‌گران ساختمانی در پایان هدف از توزیع سبد کالا را ایجاد امنیت غذایی برای اقشار کم‌درآمد جامعه دانست و اظهار کرد:

هر روز تعدادی از کارگران ساختمانی شهر تهران که به بدنبال شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند با مراجعه به دفاتر نهادهای کارگری ازجمله انجمن صنفی کارگران ساختمانی از عدم اختصاص سبد کالا گله می‌کنند و خواستار دریافت آن هستند.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول