کد خبر:244749
پ
نادری
رییس فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی مجلس:

رییس جمهور به ظرفیت داخلی اعتماد کند نه پیرمرد ساکن کاخ سفید

رییس فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی مجلس معتقد است، رییس جمهور به جای پیرمرد ساکن کاخ سفید باید به ظرفیت داخلی اعتماد کند.

رییس فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی مجلس معتقد است، رییس جمهور به جای پیرمرد ساکن کاخ سفید باید به ظرفیت داخلی اعتماد کند.

 

*** در برهه‌ای سرنوشت ساز از تاریخ قرار داریم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احمد نادری با اعلام این مطلب، اظهار کرد:

در برهه‌ای سرنوشت ساز از تاریخ پرحادثه انقلاب اسلامی ایران قرار داریم، راه بیش از ۴۰ ساله‌ای را طی کرده و افتخارات زیادی در عرصه‌های مختلف کسب کرده ایم، پیشرفت‌های چشمگیری که نشان از کارآمدی حکومت اسلامی و نظریه ولایت فقیه دارد.

 

*** بحران غرب‌گرایی و بحران بازتولید، دو بحران بزرگ دولت و رییس جمهور

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه با وجود همه پیشرفت‌ها در برهه‌هایی از تاریخ انقلاب اسلامی، بر اثر سوءمدیریت‌ها و ضعف‌ها دو ابر بحران شکل گرفته است که اگر فکری جدی به حال آن‌ها نشود، اثرات سوئی بر ادامه مسیر خواهد داشت، عنوان کرد:

ابربحران اول غرب گرایی و ابربحران دوم، بحران بازتولید است.

 

وی در ادامه ابربحران غرب گرایی را که از دهه ۷۰ و با روی کار آمدن دولت توسعه اقتصادی آقای رفسنجانی شکل گرفت، بیان داشت:

در این برهه با رویکرد غلط تیم دولت و شخص رییس جمهور وقت کسانی بر مسند مدیریت اقتصاد ایران قرار گرفتند که نظریه نئولیبرالیسم را در دانشگاه‌های غربی خوانده و به آن ایمان آورده بودند، از این رو معتقد بودند که باید برای توسعه در پیرامون غرب قرار گرفت و راهی جز این وجود ندارد.

 

نادری با بیان اینکه آن‌ها غرب را به عنوان مرکز، قبله عالم و نقطه اول و آخر هرچیز می‌دانستند، ابراز داشت:

این رویکرد به سلطه نئولیبرالیسم بر اقتصاد و بعدها بر عرصه‌های دیگر جامعه ایران انجامید و اکنون بیش از هر زمان دیگری فاجعه سلطه نئولیبرالیسم بر کشور را می بینیم.

گره زدن معیشت مردم به مذاکرات و رابطه با آمریکا همان نگاه نئولیبرالی است/ چرخ سانتریفیوژ و زندگی مردم را نگاه نئولیبرالی از کار انداخته است

 

*** نه چرخ سانتریفیوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم

 

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه افزود:

دولت کنونی که پیرو همان دولت بعد از جنگ و اتفاقا با همان کارگزاران دولتی است، در این ۷ سال نشان داد که نئولیبرالیسم می‌تواند چه فجایعی را برای یک جامعه به ارمغان بیاورد، گره زدن اقتصاد ایران و زندگی روزمره مردم و حتی آب خوردن آن‌ها به مذاکرات و رابطه با آمریکا با همان نگاه مرکز پیرامونی نئولیبرالی کنونی اتفاق افتاد و کار را به جایی رسانده که نه چرخ سانتریفیوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم.

 

وی با اشاره به دوره مذکور، تصریح کرد:

در طول این دو دوره در اثر اعمال این سیاست‌ها، آسیب‌های جدی به طبقات متوسط و محروم وارد شده است، طبقات متوسط به پایین دست پرتاب شده و شکاف طبقاتی روز به روز بیشتر شده و می‌شود که نمونه واضح آن و نتایج این سیاست‌های شورش اجتماعی در سال ۹۸ بود که یک اعتراض تمام عیار به بی تدبیر نئولیبرال‌هایی بود که مدعی بودند خودشان صبح جمعه قضیه را فهمیده اند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود:

در اثر این بی تدبیری جمعی از شهروندان کشور کشته شدند بدون آن که هیچ مسئولی استعفا دهد و البته دیر نخواهد بود که مسببین این فاجعه در محکمه حاضر شده و به دست عدالت سپرده شوند، هرچند پیش از این در محکمه مردم و در محکمه عدل الهی محاکمه شده اند.

 

*** روی کار آمدن دموکرات‌ها در آمریکا شعفی در نئولیبرال‌های داخلی ایجاد کرده است

 

رییس فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی مجلس همچنین با بیان اینکه ادامه این رویکرد در سیاست خارجی با روی کار آمدن دوباره دموکرات‌ها در آمریکا شور و شعفی در نئولیبرال‌های داخلی ایجاد کرده است، عنوان کرد:

تا آنجا که به دور از هرگونه عقلانیت در سیاست خارجی تعارف را کنار گذاشته و دم از بازگشت به ژانویه ۲۰۱۷ می‌زنند.

 

وی در ادامه خطاب به دولت و رییس جمهور افزود:

آقایان! اگر خواستید به ژانویه ۲۰۱۷ بازگردید یادتان باشد دیگر نه حاج قاسم را داریم و نه فخری زاده را، اگر خواستید به شرایط ژانویه ۲۰۱۷ بازگردید یادتان باشد دلار ۲۵ هزارتومانی را هم به ۴ هزار تومان بازگردانید، اگر خواستید به شرایط ژانویه ۲۰۱۷ بازگردید یادتان باشد آبروی از دست رفته کارگران هفت تپه را که پیش چشم فرزندانشان با هیچ امضایی بر نمی‌گردد را نیز بازگردانید، نه با امضای بایدن و نه با امضای ظریف.

به آن آقایی که می‌گوید دیگر حضور مردم در صف‌های طولانی را نمی‌بینیم حق می‌دهم، از پشت شیشه دودی ماشین آن هم در خیابان‌های شمال تهران هیچ صفی دیده نمی‌شود، صف‌های طولانی مردم عزیز سیستان و بلوچستان برای پرکردن کپسول گاز را نمی‌بینند چون خودشان همیشه در صف دست دادند و تلفن زدن به کدخدا مشغولند، آب گل‌آلود و بدبوی هوتک‌های مردم سیستان و بلوچستان را نچشیده اند، مشکل آب غیزانیه اهواز را نمی‌فهمند چرا که بر سفره‌هایشان همیشه آب معدنی اروپایی می‌نوشند.

 

*** پیرمردها، دولت و پست‌های مدیریتی را قبضه کرده‌اند

 

نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به بحران بازتولید به عنوان ابربحران دوم کشور، گفت:

پیرمردها دولت و سایر پست‌ها را قبضه کرده‌اند و به نسل سوم و چهارم انقلاب میدان نمی‌دهند، بحران بازتولید یعنی کسانی هم اکنون در کابینه دولت نئولیبرال وزیر هستند که در طول این ۴۰ سال همواره در پست‌های بالای مدیریتی بوده‌اند.

 

وی در ادامه افزود:

زمانی که بسیاری از رییس جمهور ها و نخست وزیران جوان کنونی دنیا کودک بودند، اینها وزیر بودند و اکنون که آنها کشورهایشان را اداره می‌کنند اینها هنوز وزیرند و جالب اینکه بر خود نام نئولیبرال و نام ژنرال نیز می‌گذارند، به نسل سوم و چهارم می‌گویند شما تجربه ندارید و نمی‌توانید، حال آنکه خودشان در سن و سال کنونی ناکارآمدترین‌ها هستند.

 

*** روی‌کار آمدن دولت جوان حزب‌اللهی، زمینه بروز تمدن نوین اسلامی را فراهم می‌کند

 

نادری با اشاره به لزوم روی‌کار آمددن یک دولت جوان حزب‌اللهی، بیان کرد:

این رویکرد البته باید تغییر کند تا انقلاب اسلامی ادامه داشته باشد، اولین جلوه بارز آن در انتخابات ۱۴۰۰ خواهد بود و به تعبیر مقام معظم رهبری دولت جوان حزب اللهی بر روی کار خواهد آمد و با جوان‌سازی کابینه و پست‌های مدیریتی زمینه بروز تمدن نوین اسلامی را فراهم خواهد کرد.

 

*** به ظرفیت داخلی اعتماد کنید نه پیرمرد ساکن کاخ سفید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی مجلس در پایان خطاب به رییس جمهور، اظهار کرد:

مردم عملکرد ۷ ساله شما را با تمام وجود لمس کرده‌اند لذا در ۷ ماهه باقی مانده توقع ندارند برایشان کاری کنید و همین که از روی صندلی خود برخیزید کفایت می کند، به ظرفیت داخلی و جوانان اعتماد کنید نه به پیرمرد ساکن کاخ سفید! وقتی نتیجه توافقی که برایش ۴ سال وقت گذاشتید دلار ۳۰ هزار تومانی شد، وای به حال نتیجه توافقی که ۷ ماه برای مذاکراتش وقت دارید.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول