کد خبر:244910
پ
مازیار بیگلو
دبیر انجمن قطعه‌سازان:

آزادسازی قیمت ۴۵ درصد خودروها/ جزییات بسته پیشنهادی برای حمایت از صنعت خودروسازی

دبیر انجمن قطعه‌سازان با اشاره به آزادسازی قیمت ۴۵ درصد خودروها، جزییات بسته پیشنهادی برای حمایت از صنعت خودروسازی را تشریح کرد.

دبیر انجمن قطعه‌سازان با اشاره به آزادسازی قیمت ۴۵ درصد خودروها، جزییات بسته پیشنهادی برای حمایت از صنعت خودروسازی را تشریح کرد.

 

*** طرح قیمت‌گذاری خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مازیار بیگلو با اشاره به پیگیری طرح قیمت‌گذاری خودرو در جلساتی با راهبری سازمان گسترش، اظهار داشت:

این طرح بر مبنای اصلاح طرح مجلس تهیه شده است.

طبق طرح مجلس ابتدا قرار بود خودرو در بورس عرضه شود اما این طرح به مرور اصلاح شد و در حال حاضر به سمتی رفته که ۵۵ درصد خودروهای تولیدی توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری شوند و این کار بر مبنای اسناد و مدارک خودروسازان صورت خواهد گرفت.

در عین حال، قیمت ۴۵ درصد باقی خودروها خارج از شورای رقابت و توسط هیئت مدیره شرکت‌های خودروساز تعیین خواهد شد.

 

*** بررسی طرح قیمت‌گذاری خودرو

 

وی با بیان اینکه رییس شورای رقابت چند روز پیش اعلام کرده بود که هنوز زمان برای بررسی طرح حمایت از صنعت خودروسازی نیاز داریم، ‌گفت:

تقریباً همان لیست اعلامی شورای رقابت مدنظر سازمان گسترش است یعنی قرار شد قیمت یک سری خودروهای لاکچری و با رده قیمتی بالا توسط خودروسازان تعیین شود و قیمت خودروهای پر تیراژ توسط شورای رقابت اعلام شود.

‌به این ترتیب قیمت خودروهای پر تیراژ مانند تیبا، پژو ۴۰۵، پژو پارس و برخی انواع سمند که توسط طبقه متوسط جامعه خریداری می‌شوند به وسیله شورای رقابت تعیین خواهد شد.

طبق آخرین جلسه‌ای که طی هفته جاری در سازمان گسترش برگزار شد، مدارک لازم ارائه شد و رییس شورای رقابت نیز تقریبا توجیه شد که پایه قیمتی خودروها باید اصلاح شود.

در همین راستا قرار شد رییس شورای رقابت در ۲۴ آذرماه پاسخ نهایی را بدهد، ولی تا این زمان هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم و شنیدیم که رییس شورای رقابت اعلام کرده که به زمان بیشتری برای بررسی موضوع نیاز دارد.

 

*** نحوه قیمت‌گذاری خودرو

 

 بیگلو با بیان اینکه در سال‌های گذشته نیز روال اینطور بود که شورای رقابت خودروهای با قیمت کمتر از ۴۰ میلیون تومان را قیمت‌گذاری می‌کرد و خودروهای با قیمت بالای ۴۰ میلیون تومان توسط خودروسازان تعیین قیمت می‌شد، تصریح کرد:

از سال ۹۷ که بازار خودرو متلاطم شد این رویه کنار گذاشته شد، ولی در حال حاضر دوباره مطرح شده است.

اگر این اتفاق در بیفتد با حالت ایده‌ال برای صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی فاصله دارد، ولی کمک بزرگی به جبران زیان خودروسازان و سرازیر شدن نقدینگی به سمت صنعت خودرو و افزایش تیراژ تولید خواهد شد.

 

*** بسته‌ی حمایتی از صنعت خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن قطعه‌سازان در پایان با بیان اینکه این موضوع طی چند روز آینده نهایی خواهد شد، اظهار داشت:

برای حمایت از صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی یک بسته حمایتی پیش‌بینی شده که شامل قیمت‌گذاری و تأمین مالی است و این بسته برای اجرایی شدن نیازمند تأیید سران قوا است. در عین حال پس از آن نیز باید به شورای پول و اعتبار برود و برای تأمین مالی نیازمند مصوبه این شورا هستیم.

این بسته حمایتی چند هفته است که قرار است، در جلسه سران قوا مطرح شود، اما موضوع هنوز مطرح و نهایی نشده است.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول