کد خبر:244904
پ
سعید محمد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):

ایجاد ظرفیت جدید بندری در منطقه پارسیان با کمک قرارگاه خاتم‌

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) از ایجاد ظرفیت جدید بندری در منطقه پارسیان با کمک این قرارگاه خبر داد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) از ایجاد ظرفیت جدید بندری در منطقه پارسیان با کمک این قرارگاه خبر داد.

 

*** پایان عملیات اجرایی سکوی شماره ۵ بندر پارسیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سردار سرتیپ دوم پاسدار سعید محمد در مراسم پایان عملیات اجرایی سکوی شماره ۵ بندر پارسیان، اظهار داشت:

با تکیه بر توان داخل تحریم‌ها را خنثی کرده‌ایم وبا وجود تمام تحریم‌ها و فشارهایی که هست، می‌بینید که کماکان با بهره‌گیری از نیروهای متخصص داخلی و استفاده از تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های پیمانکاری در کشور را ایجاد کرده‌‌ایم.

 

وی در ادامه افزود:

در خیلی از حوزه‌ها و گرایش‌ها به سرمایه‌گذار تبدیل شده‌ایم که دولت را در سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و ایجاد اشتغال و کارآفرینی کمک می‌کنیم و در اجرای پروژه بندر پارسیان نیز ۸۰ درصد سرمایه‌گذاری توسط قرارگاه انجام شده است.

 

*** همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و سازمان ایمیدرو

 

محمد با اشاره به همکاری قرارگاه خاتم با ایمیدرو، خاطرنشان کرد:

بندر پارسیان به عنوان دروازه اصلی واردات مواد خام و صادرات محصولات تولیدی محصول مشترک قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) و سازمان ایمیدرو زیر مجموعه وزارت صنعت است و این در حالی است که بیش از ۸۰ درصد از اسکله‌های فعال کشور به دست قرارگاه ساخته شده است.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در پایان پیرامون جزئیات این پروژه، اظهار کرد:

این پروژه شامل ۱۵۰۰ متر موج‌شکن اصلی، ۴ پست اسکله با امکان تخلیه و بارگیری حدود ۹ میلیون تن انواع کالا در سال است که ظرفیت شناورهایی تا ۱۰۰ هزار تن با حداکثر عمق آبخور ۱۷ متر در طراحی‌‏ها لحاظ شده و در حال حاضر اسکله شماره پنج آن تکمیل شده است.

 

*** شهرستان پارسیان

 

‌‌به گزارش خبرگزاری صنایع، شهرستان پارسیان در غرب استان هرمزگان و ۳۰ کیلومتری عسلویه واقع شده است و منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان در محدوده‌ای افزون بر ۱۰ هزار هکتار در این شهرستان واقع شده است و قرار است در این بندر، چهار اسکله ساخته شود تا کشتی‌های با تناژ بالا در این بندر پهلوگیری کنند.

صنایع انرژی‌بر نیز نوع خاصی از صنایع مادر در کشور را شامل می‌شود که سهم انرژی مصرفی آن‌ها، نسبت به دیگر عوامل تولید از قبیل مواد اولیه، نیروی کار و غیره، در مقایسه با صنایع دیگر بالا است و نقش تعیین‏‌کننده‌‌ای در قیمت نهایی محصول دارد.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول