کد خبر:244899
پ
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

امکان مداخله مجلس برای تغییر بودجه به نفع بودجه عمومی کشور وجود دارد /هر جایی که دولت سهم داشته باشد، ورود می‌کنیم

عضو کمیسیون عمران مجلس در مخالفت با نظر برخی افراد مبنی بر عدم امکان مداخله مجلس در بودجه و تغییر آن به نفع بودجه عمومی کشور تاکید کرد در این موارد هر جایی که دولت سهم داشته باشد، ورود پیدا خواهیم کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در مخالفت با نظر برخی افراد مبنی بر عدم امکان مداخله مجلس در بودجه و تغییر آن به نفع بودجه عمومی کشور تاکید کرد در این موارد هر جایی که دولت سهم داشته باشد، ورود پیدا خواهیم کرد.

 

*** امکان مداخله مجلس در رابطه با تغییر بودجه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احمد دنیامالی‌ با اشاره به اینکه دولت دوازدهم آخرین لایحه بودجه خود را با سقف ۲ هزار و ۴۳۵ میلیارد تومان تقدیم مجلس کرد، افزود:

در مجموع‌ ۹۲۹ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی پیش‌بینی شده است و با بودجه شرکت‌های دولتی که ۱۵۶۱ هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده، سقف بودجه به ۲۴۳۵ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه، افزود:

با مقوله مطرح شده از سوی برخی دوستان مبنی بر عدم امکان مداخله از سوی مجلس در رابطه با تغییر بودجه به نفع بودجه عمومی کشور مخالف هستم، این مسئله مشروط بر اینکه قوانین و مقررات رعایت شود امکان پذیر بوده و هرجایی که دولت دارای سهم باشد، مجلس این اختیار را دارد که بازبینی انجام دهد.

 

*** سازمان بنادر دارای قوانین خاص است

 

وی با اشاره به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی‌ قوانین قوانین خاص خود را دارد و بر اساس کنوانسیون‌های تخصصی و بین‌المللی فعالیت‌های محوله را پیگیری می‌کند، اظهار کرد:

سازمان بنادر و دریانوردی یکی از سازمان‌های با کارکرد قابل قبول به عنوان زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی است و در بسیاری از موارد از جمله فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای از قوانین خاص خود‌ برخوردار است.

 

*** سازمان بنادر و دریانوردی‌ یک سازمان درآمد-هزینه‌ای است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه به سازمان بنادر و دریانوردی بودجه‌ای تعلق نمی‌گیرد، عنوان کرد:

سازمان بنادر و دریانوردی‌ یک سازمان درآمد-هزینه‌ای است، فعالیت‌ها در سازمان‌بنادر و دریانوردی‌ شفاف است و از جمله سازمان‌های بی‌حاشیه به شمار می‌رود.

هر مجموعه‌ای دارای نقاط ضعف و قوت است و شاید کارکرد و فعالیت‌های در حوزه بندری و دریایی نیز ایده‌آل نباشد اما از نظر عملکرد سازمان‌بنادر و دریانوردی نسبت به بسیاری از سازمان‌ها و دستگاه‌های کشور بهتر عمل کرده است.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول