کد خبر:244803
پ
۱۵۶۵۳۸۰۷۵
بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه:

افزایش ۳۱ درصدی تخصیص اعتبارات عمرانی

بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه در هشت ماهه ابتدای سال جاری، بالغ بر ۵۲ هزار میلیارد تومان تخصیص اعتبارات عمرانی انجام شده که حدود ۳۱ درصد بیشتر از رقم مشابه سال ۹۸ است.

بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه در هشت ماهه ابتدای سال جاری، بالغ بر ۵۲ هزار میلیارد تومان تخصیص اعتبارات عمرانی انجام شده که حدود ۳۱ درصد بیشتر از رقم مشابه سال ۹۸ است.

 

*** افزایش ۳۱ درصدی تخصیص اعتبارات عمرانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سازمان برنامه و بودجه در واکنش به ادعای بودجه بلاتکلیف اقتصاد سردرگم توسط برخی رسانه‌ها، اعلام کرد:

با توجه به ضرورت پیشرفت و عمران و آبادانی و تامین زیرساخت‌های لازم از طریق اتمام پروژه‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام، به رغم همه محدودیت‌های موجود، اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با ۱۸ درصد رشد معادل ۱۰۴ هزار میلیارد تومان منظور شده است. 

بر این اساس، در هشت ماهه ابتدای سال جاری نیز به رغم عدم تحقق بخشی از منابع عمومی، بالغ بر ۵۲ هزار میلیارد تومان تخصیص اعتبار انجام شده که حدود ۳۱ درصد بیشتر از رقم مشابه سال ۹۸ است.

  از این رقم بالغ بر ۳۰ درصد آن به صورت نقد بوده، برخلاف سنوات گذشته که اغلب تخصیص‌های عمرانی به صورت اسناد خزانه اسلامی بوده است.

 

*** لایحه بودجه سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین در گزارش سازمان برنامه و بودجه آمده است:

اگرچه ادعای یاد شده حاوی نکات قابل توجهی در خصوص اولویت‌های اقتصادی کشور، از جمله تقویت ارزش پولی، ‌افزایش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی، هدایت سرمایه‌های بخش خصوصی از واسطه‌گری و بازارهای مخرب به حوزه‌های مولد و کارآفرینی است و در صورت توافق مسئولان کشور به تصمیمات با ثبات تأکید دارد، اما در آن به مواردی نظیر متغیر بودن نرخ تسعیر ارز در بودجه از ۴۲۰۰  تومان تا ۳۰ هزار تومان اشاره شده که نیازمند توضیح است.

میانگین نرخ محاسباتی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ تقدیمی به مجلس شورای اسلامی معادل ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان منظور شده که مطابق نرخ سامانه معاملات الکترونیک اعلامی توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و دامنه متغیر عنوان‌شده در مطلب فوق صحیح نیست.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول