کد خبر:245240
پ
ارسال فهرست واردکنندگان بذرعلوفه به بانک مرکزی
معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی:

ارسال فهرست واردکنندگان بذر علوفه به بانک مرکزی

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از ارسال فهرست واردکنندگان بذرعلوفه به بانک مرکزی خبر داد.

معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از ارسال فهرست واردکنندگان بذر علوفه به بانک مرکزی خبر داد.

 

*** ارسال فهرست واردکنندگان بذر علوفه به بانک مرکزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گیلانپور در رابطه با بذر باقیمانده در گمرکات، اظهار کرد:

نرخ ارز نهاده‌های پایه‌ای بخش کشاورزی از ابتدای سال ۹۹ تغییر کرده است که این اتفاق، تغییر زیادی در تامین نهاده‌های کشاورزی ایجاد کرده و تبعات و آثاری را به ویژه در سال اول اجرای این سیاست خواهد داشت.

درباره بخشی از این نهاده‌ها واردات با ارز نیمایی، توجیه اقتصادی ندارد به ویژه در زمینه بذوری که برای کشت دیم استفاده می‌شوند، مشکلاتی از نظر اقتصادی ایجاد می‌شود.

برخی از واردکنندگان و تولیدکنندگان نقدینگی لازم را برای تامین نهاده‌‌ها در اختیار نخواهند داشت و تامین ارز نیمایی در شرایط جدید رخدادی بود که واردکنندگان و تجار نهاده‌های کشاورزی باید خود را با آن تطبیق می‌دادند، بنابراین ما در ماه‌های ابتدایی سال دچار چالش‌هایی برای تامین نهاده‌های پایه کشاورزی شدیم.

گیلانپور با اشاره به اینکه برخی از نهاده‌ها مانند بذر علوفه دیم، نمی‌تواند با استفاده از ارز نیمایی تامین شود، تصریح کرد:

ما بخشی از ارز ترجیحی را که در اختیار داریم، برای تأمین این بذور استفاده می‌کنیم تا تولید دچار مشکل نشود.

تلاش می‌کنیم در اولین فرصت ممکن، قبل از این که قوه نامیه بذور مانده در گمرکات از دست برود، برای ترخیص این کالاها راه‌حلی پیدا کنیم.

 

وی در رابطه با نهاده‌های رسوبی مانده در گمرکات، افزود:

این نهاده‌های دامی چندین ماه است که در گمرکات رسوب کرده‌اند و طی چند روز اخیر واردکنندگان فشار آوردند که همه کالاهایشان را ترخیص کنند، درحالی‌که مقدار ارزی که در اختیار ما قرار دارد، محدود است.

روز شنبه آینده به صورت کاملاً شفاف و با مکانیسم روشن، فهرست کسانی را که می‌توانند از این ارز برای ترخیص نهاده دامی استفاده کنند را به بانک مرکزی ارسال می‌کنیم.

 

*** تامین نهاده‌های تولیدکنندگان از سامانه بازارگاه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با سامانه بازارگاه، اظهار کرد:

در آذرماه بخش زیادی از نهاده‌های تولیدکنندگان را از طریق سامانه بازارگاه تأمین کردیم و در حال توزیع است، البته ممکن است تعدادی از تولیدکنندگان هم دچار مشکلاتی شده باشند که این مسئله در معاونت امور دام بررسی و رفع می‌شود، زیرا در حال حاضر این معاونت مسئولیت سامانه بازارگاه را بر عهده دارد.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول