کد خبر:244829
پ
رزم حسینی
وزیر صنعت در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:

ضرورت انجام اکتشافات معدنی بیشتر در استان کرمانشاه

وزیر صنعت در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه بر ضرورت انجام اکتشافات معدنی بیشتر در استان کرمانشاه تاکید کرد.

وزیر صنعت در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه بر ضرورت انجام اکتشافات معدنی بیشتر در استان کرمانشاه تاکید کرد.

 

*** ضرورت انجام اکتشافات معدنی بیشتر در استان کرمانشاه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم حسینی در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب، افزود: مردم استان کرمانشاه حق بزرگی بر ملت و کشور ایران دارند و دوران دفاع مقدس در دفاع از تمامیت ارضی، اسلام و انقلاب سنگ تمام گذاشتند.

به خاطر وقوع جنگ تحمیلی و درگیر بودن استان کرمانشاه با مساله جنگ، فرصت‌های اقتصادی در این استان در آن دوره هشت ساله از بین رفت، هر چند در دوران سازندگی و پس از آن کارهای خوبی شکل گرفت که این کارها باید تداوم و شدت بیشتری داشته باشد.

اشتغال پایدار از علائم رشد اقتصادی است، درآمد مردم از محل تولید و اشتغال باید به وجود آید و در این حوزه کار بیشتری در این استان باید انجام شود.

در چند ماه باقی مانده از دولت، تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا گره ها را باز کنیم.

در حوزه اکتشاف باید کارهای بیشتری در کرمانشاه انجام شود، ایمیدرو و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در این حوزه باید به خوبی ورود کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای الگوی مردمی بودن اقتصاد مقاومتی، از نمایندگان استان کرمانشاه خواست که ۱۰ روستا از هر شهرستان را برای اجرای الگوی و مردمی بودن اقتصاد معرفی کنند.

در این الگو از شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی می‌خواهیم با ورود به عرصه مسئولیت های اجتماعی، ایجاد اشتغال پایدار شغل نمایند.

این الگو زمانی که در استان‌های کرمان و خراسان استاندار بودم به صورت پایلوت اجرا شده است.

 

*** ابلاغیه‌های جدید صادراتی

 

وزیر صنعت در پایان همچنین با اشاره به ابلاغیه‌های جدید صادراتی اعم از تسریع در ترخیص کالا، استفاده از ارز متقاضی و رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان از طریق واردات، اظهار داشت:

این موضوع باید برای فعالان اقتصادی تبیین شود و فعالان اقتصادی استان کرمانشاه نیز از این مصوبات استفاده نمایند.

 

*** مهمترین خواسته‌های نمایندگان مردم کرمانشاه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این جلسه نمایندگان شهرستان‌های استان کرمانشاه به بیان مهمترین نقطه نظرات خود در حوزه‌های کلان و منطقه ای در خصوص مهم‌ترین مباحث صنعت، معدن و تجارت پرداختند.

فعال‌سازی معادن غیرفعال، استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های توسعه ای در کرمانشاه، توجه به ظرفیت مرزها برای ترانزیت و توسعه تجارت، اجرای پروژه‌های پیشران صنعتی در این استان، برگزاری نمایشگاه‌های ملی و فراملی، جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، رفع مشکلات زیرساختی در شهرک‌های صنعتی، توجه به صنایع کوچک و متوسط، جلوگیری از خام‌فروشی و ایجاد ارزش افزوده برای مواد معدنی، کمک‌های فنی و اعتباری برای فعالان اقتصادی از مهمترین خواسته‌های نمایندگان مردم استان کرمانشاه بوده است.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول