کد خبر:244711
پ
محمد اسلامی
وزیر راه و شهرسازی:

رشد ۹٫۷ درصدی جابجایی بار در دوران کرونا در بخش ناوگان جاده‌ای

وزیر راه و شهرسازی از رشد ۹٫۷ درصدی جابجایی بار در دوران کرونا در بخش ناوگان جاده‌ای خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از رشد ۹٫۷ درصدی جابجایی بار در دوران کرونا در بخش ناوگان جاده‌ای خبر داد.

 

*** فعالیت بخش حمل و نقل در دوران کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در مراسم روز ملی حمل و نقل رانندگان که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، ضمن تبریک این روز به جامعه حمل و نقل، اظهار داشت:

۲۶ آذرماه یادآور حماسه بزرگ و تاریخی است که در پی آن کامیون‌داران با لبیک به فرمان امام خمینی(ره) حماسه ای تاریخی آفریدند و با حرکت به سمت بنادر کشور و  اقدام برای تخلیه بار کشتی‌ها فرمایشات امام را عملی و نسبت به جابجایی کالا اقدام کردند.

رانندگان ناوگان عمومی برون‌شهری در سال‌های پس از انقلاب در همه اوضاع کشور مثل خون در رگ‌های بدن در شریانات کشور نقش‌آفرین بودند.

 

وی با اشاره به فعالیت بخش حمل و نقل در دوران شیوع کرونا، گفت:

در شرایط شیوع کرونا نیز راننده‌ها از جان مایه گذاشتند و اجازه ندادند جابجایی کالا و مسافر دچار وقفه شود.

 

*** پرداخت تسهیلات به ناوگان جاده‌ای

 

وزیر راه و شهرسازی در پایان با بیان اینکه با تدبیر ستاد ملی مقابله با کرونا و نظر رییس جمهوری توانستیم  از شرکت‌ها در بخش مسافری حمایت کنیم، تصریح کرد:

از اسفند سال گذشته که با شیوع کرونا در کشور مواجه شدیم تا امروز که ۲۶ آذرماه ۹۹ است، شاهد رشد ۹.۷ درصدی در جابجایی بار در بخش ناوگان جاده‌ای کشور بوده‌ایم.

مصوبه تخصیص ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی تسهیلات به بخش جاده‌ای محقق شد گرچه هنوز بخشی از شرکت‌ها این تسهیلات را دریافت نکرده‌اند.

 

*** پیام وزیر راه و شهرسازی

 

در متن پیام اسلامی به مناسبت روز حمل و نقل با اشاره به تکرار حضور حماسی رانندگان در سال ۶۲ در دوران کرونا و قدردانی از رانندگان آمده است:

۲۶ آذر یادآور حماسه بزرگی است که رانندگان کشور با گوش دادن به ندا و فرمان حضرت امام (ره) و لبیک گفتن، آن را آفریدند. رانندگانی که با حضور متعهدانه و مومنانه خودشان در بنادر کشور توانستند یک ثبت تاریخی را برای حضور غیرتمندانه‌شان بابت تخلیه کالاهای اساسی از بنادر انجام دهند.

 

این روز را به رانندگان، شرکت‌های حمل و نقل و دست‌اندکاران حوزه حمل و نقل تهنیت و به خانواده آنها تبریک ویژه می‌گویم که بیشتر اوقات از پدر خانواده دور هستند، مسئولیت را به تنهایی برعهده می‌گیرد تا این عزیزان بتوانند با خیال راحت و آرامش به جامعه خودشان خدمت کنند، خدمتی ماندگار که شریان حیاتی یک کشور است تا جابه‌جایی بار و مسافر را به اقصی نقاط محقق کنند. 

 

*** ادامه پیام وزیر راه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان پیام خود آورده است:

موضوع حائز اهمیت این است که حماسه رانندگان در سال ۱۳۶۲ در انتقال کالاهای اساسی از بنادر در دوره کرونا نیز مجدد تکرار شد و شاهد این حضور حماسی بودیم و در این شرایط سخت کرونایی یک لحظه عزیزان راننده، شرکت‌ها و کل جامعه حمل و نقل کشور آرامش نداشتند، حضوری متعهدانه و مومنانه که همچنان در حال انجام است تا اجازه داده نشود هیچگونه خللی در تدارکات کالای اساسی و مایحتاج مردم، کارخانه‌ها و معادن کشور به وجود آید.

در این زمینه همچنین به مناسبت هفته حمل و نقل، جا دارد تبریک و خداقوتی به همه عزیزان این جامعه در بخش‌های هوایی، ریلی و دریایی داشته باشیم، امیدواریم همواره با تسهیل‌گری و توسعه زیرساخت‌ها و فراهم کردن سازوکارهای پیشرفت بتوانیم یک حمل و نقل پیشرفته، کارآمد و اثرگذار و همچنین جذاب برای رقابت در همه مدهای حمل و نقلی را برای مردم عزیز کشورمان فراهم کرده تا به این شکل سهم بزرگی در شکوفایی اقتصاد ملی ایفا کنیم.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول