کد خبر:244578
پ
حامد شمس
رییس مرکز روابط عمومی وزارت کار:

امکان تمدید ثبت نام وام ۱ میلیونی کرونا وجود ندارد

رییس مرکز روابط عمومی وزارت کار از عدم تمدید ثبت نام وام ۱ میلیونی کرونا خبر داد.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت کار از عدم تمدید ثبت نام وام ۱ میلیونی کرونا خبر داد.

 

*** وام ۱ میلیونی کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حامد شمس با بیان اینکه امکان تمدید ثبت نام وام یک میلیونی کرونا مجدد وجود ندارد، اظهار داشت:

تمامی افرادی که درنوبت قبل، تسهیلات کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانستند متقاضی دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی باشند.

جامعه هدف ما ۱۱ میلیون سرپرست خانوار(۲۹میلیون و ۷۰۰ هزار نفر) بودند که حدود ۷ میلیون نفر درخواست ثبت کردند و به همین ۷میلیون نفر  وام پرداخت شد.

بر اساس قانون و مقررات کشور, تسهیلات در هر سطحی به کسی تعلق می گیرد که درخواست کننده باشد. درست است که جامعه هدف اولیه ما ۱۱ میلیون سرپرست خانوار بودند, اما ۷میلیون نفر بیشتر ثبت نام نکردند. این افراد کد ملی خود را به سامانه ۶۳۶۹ پیامک کرده بودند. در نتیجه ملاک ما همین تعداد است.

 

وی در ادامه، بیان کرد:

تاریخ تعیین شده برای ارسال پیامک به سامانه ۶۳۶۹ از۴ آذر ماه تا ۱۱ آذر ماه بود, اما در عمل این سامانه بیش از ۲هفته باز بود. به همین دلیل امکان تمدید مجدد وجود ندارد.

 

*** سه شرط برای دریافت وام یک میلیونی کرونا

 

شمس با بیان اینکه دریافت یارانه معیشتی، نداشتن شغل ثابت و درخواست برای دریافت وام کرونایی یک میلیونی در ابتدای سال ۹۹ سه شرط برای دریافت وام یک میلیونی کرونا است، گفت:

ممکن است فردی یارانه معیشتی دریافت کند، اما چون حقوق ثابت دارد، مشمول این طرح نمی‌شود یا بالعکس فردی حقوق ثابت ندارد، اما مشمول دریافت یارانه معیشتی در دوره‌های قبل نشده باشد، بنابراین وام یک میلیون تومانی به آنها تعلق نمی‌گیرد.

زمان ارسال پیامک به مشمولان به اتمام رسیده و پرونده وام یک میلیون تومانی کرونا بسته شده است، چنانچه نهادهای مربوطه خانواری را مشمول دریافت وام تشخیص دهد، پرداخت وام انجام می‌شود، اما تمدیدی برای این وام وجود ندارد.

 

*** اقساط ۳۰ ماهه وام کرونایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس مرکز روابط عمومی وزارت کار در پایان پیرامون پرداخت مبلغ یکصد هزارتومانی به سرپرستان خانوار، اظهار داشت:

تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی با نرخ کارمزد چهار درصد از محل باقی‌مانده منابع بسته جبرانی ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط ۳۰ ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهیانه خانوار خواهد بود.

شناسایی افراد در مراحل پایانی است و تا پایان آذرماه پرداخت کمک هزینه به اعضای خانوار انجام می‌شود. شناسایی این افراد به عهده وزارت تعاون,کار و رفاه اجتماعی است.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول