کد خبر:244739
پ
بازرسی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش ۶ درصدی بازرسی ها در هشت ماهه سال جاری

بر اساس آمار منتشر شده وزارت صنعت، در هشت ماهه سال جاری دو میلیون و ۷۸۰ هزار بازرسی انجام شده است که نسبت به سال گذشته رشد ۶.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس آمار منتشر شده وزارت صنعت، در هشت ماهه سال جاری دو میلیون و ۷۸۰ هزار بازرسی انجام شده است که نسبت به سال گذشته رشد ۶.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** افزایش ۶ درصدی بازرسی‌ها در هشت ماهه سال جاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آمار منتشر شده وزارت صنعت، در هشت ماهه سال جاری دو میلیون و ۷۸۰ هزار فقره بازرسی انجام شده، در حالی که در مدت مشابه سال قبل دو میلیون و ۶۲۰ هزار بازرسی ثبت شده است.

همچنین تعداد پرونده های تشکیل شده در سال جاری ۱۷۷ هزار پرونده بوده و با توجه به اینکه در مدت مشابه سال گذشته ۱۶۸ هزار پرونده به ثبت رسیده، رشد ۵.۴ درصدی را تجربه کرده است.

بر اساس این آمار ۲۱۵ هزار فقره تخلف در هشت ماهه سال جاری کشف شده که در مدت مشابه سال گذشته همین میزان بوده و تغییر پیدا نکرده است.

در همین راستا، در هشت ماهه سال جاری رسیدگی به شکایات مردمی ۲ درصد داشته است که سال ۹۸ این بخش ۱۰۰ هزار پرونده بوده و در سال جاری به ۱۰۲ هزار فقره رسیده است.

 

*** کالاهای دارای اولویت بازرسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در هفته‌های پیشین، پنج کالا از جمله روغن‌خوراکی، نهاده‌های دامی، مرغ زنده و گرم، سیمان و تایر سبک و سنگین به عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی وزارت صنعت، برای جلوگیری از احتکار، بررسی موجودی و قیمت، تعیین شده بود.

همچنین در نیمه نخست سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، ماسک و لوازم بهداشتی مربوط به این بیماری در صدر بازرسی‌ها قرار داشتند و طی هفته‌های متوالی نظارت شدیدی بر آن اعمال می‌شد.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول