کد خبر:244932
پ
فولاد
بر اساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

افزایش تولید ۱۳ درصدی شمش و ۸ درصدی محصولات فولادی

میزان تولید شمش و محصولات فولادی در کشور طی ۸ ماهه سال ۹۹، به ترتیب با ۱۳ و ۸ درصد افزایش همراه بوده است.

میزان تولید شمش و محصولات فولادی در کشور طی ۸ ماهه سال ۹۹، به ترتیب با ۱۳ و ۸ درصد افزایش همراه بوده است.

 

*** افزایش میزان تولید محصولات فولادی و شمش

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای فروردین تا پایان آبان، ۲۰ میلیون و ۵۹۷ هزار تن شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شد که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ میلیون و ۲۴۲ هزار تن بود.

همچنین میزان تولید محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و غیره) در کشور طی ۸ ماهه سال جاری، ۱۴ میلیون و ۶۳۵ هزار تن بود که میزان تولید این محصولات در کشور طی مدت مشابه سال گذشته، ۱۳ میلیون و ۵۵۶ هزار تن بود.

 

*** رشد ۱۲ درصدی تولید آهن اسفنجی

 

میزان تولید آهن اسفنجی نیز با رشد ۱۲ درصدی طی ۸ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ (۱۸ میلیون و ۵۵۲ هزار تن)، به ۲۰ میلیون و ۷۰۴ هزار تن رسید.

 

*** کاهش صادرات و افزایش واردات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این گزارش، طی ۸ ماهه سال ۹۹ میزان صادرات شمش ۳ میلیون و ۷۸۷ هزار تن، محصولات فولادی یک میلیون و ۶۷۹ هزار تن و آهن اسفنجی ۴۰۳ هزار تن بود که در مقایسه با رقم تولید مدت مشابه سال ۹۸ (۴ میلیون و ۳۷۷ هزار تن شمش، ۲ میلیون و ۴۰۵ هزار تن انواع محصولات فولادی و ۷۰۶ هزار تن آهن اسفنجی)، به ترتیب ۱۳، ۳۰ و ۴۳ درصد کاهش داشت.

همچنین، از ابتدای فروردین تا پایان آبان، ۴ هزار تن شمش و ۶۱۱ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد شد که در مقایسه با رقم واردات مدت مشابه سال ۹۸ (۳ هزار تن شمش و ۳۶۱ هزار تن انواع محصولات فولادی)، به ترتیب ۳۳ و ۶۹ درصد افزایش داشته است.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول