کد خبر:244314
پ
مصطفی قلی‌خسروی
رییس اتحادیه مشاوران املاک:

کاهش ۱۵ درصدی قیمت مسکن در تهران/ افزایش ۷۲ درصدی قراردادهای مسکن

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به افزایش ۷۲ درصدی قراردادهای مسکن کشور در ۹ ماهه سال جاری از کاهش ۱۵ درصدی قیمت مسکن در تهران خبر داد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به افزایش ۷۲ درصدی قراردادهای مسکن کشور در ۹ ماهه سال جاری از کاهش ۱۵ درصدی قیمت مسکن در تهران خبر داد.

 

*** آمار معاملات مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مصطفی قلی‌خسروی با اشاره به آمار معاملات مسکن شهر تهران از ابتدای سال جاری تا ۲۲ آذرماه، اظهار داشت:

از تاریخ اول فروردین ۹۹ تا بیست و دوم ماه جاری ۲۳۶ هزار و ۶۶۹ فقره قرارداد (مبایعه نامه و اجاره نامه) در سامانه کد رهگیری ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش یافته است.

در مبایعه نامه و اجاره نامه نیز به ترتیب شاهد رشد ۴۴ و ۲۰ درصدی هستیم و در ۹ ماهه سال ۹۸ کل قراردادهای مسکن شهر تهران ۱۸۴ هزار و ۷۲۱ فقره بوده است.

 

*** ثبات بازار مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس اتحادیه مشاوران املاک در پایان به آمار قراردادهای‌مسکن کل کشور اشاره کرد و بیان کرد:

از تاریخ اول فروردین ۹۸ تا ۲۲ آذر ۹۸، ۸۱۴ هزار و ۵۷۳ فقره قرارداد در کل کشور ثبت شده این در حالیست که از مدت مشابه سال جاری کل قراردادها یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۵۲۱ فقره قرارداد در سامانه کد رهگیری ثبت شده است این تعداد حاکی از افزایش ۷۲ درصدی قراردادهای مسکن‌در ۹ ماه سال جاری است.

ثبات در بازارهای اقتصادی باعث کاهش حدود ۱۵ درصدی قیمت مسکن تهران شده است. این اتفاق در حالی روی داده که در شهر تهران قراردادها ۲۹ درصد افزایش یافته است.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول