کد خبر:244271
پ
وزیر-نیرو
وزیر نیرو:

مشترکان پر مصرف در بخش آب و برق جریمه می‌شوند

وزیر نیرو از جریمه مشترکان پرمصرف در بخش آب و برق پس از سپری شدن مهلت ۶ ماهه طرح برق امید و آب و در صورت تداوم رفتار مصرفی غلط خبر داد.

وزیر نیرو از جریمه مشترکان پر مصرف در بخش آب و برق پس از سپری شدن مهلت ۶ ماهه طرح برق امید و آب و در صورت تداوم رفتار مصرفی غلط خبر داد.

 

*** جریمه مشترکان پر مصرف در بخش آب و برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا اردکانیان در مراسم افتتاح دو هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان پروژه‌های صنعت آب و برق برای سه استان کشور که به شیوه ویدئوکنفرانسی برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد:‌

تلاش بر این است تا مشترکان پر مصرف نسبت به اصلاح رفتارهای مصرفی خود اقدام کنند، اما چنانچه پس از اتمام مهلت مقرر در طرح‌های برق امید و آب آنان به این رفتار خود ادامه دهند، با کسب مجوز از شورای اقتصاد نسبت به اعمال جریمه برای آنها اقدام خواهد شد.

افزایش تعرفه آب و برق یکی از روش‌هایی است که برای این نوع مشترکان در نظر گرفته شده و چنانچه مشترکی همچنان پر مصرف باشد، پس از گذشت ۶ ماه این تعرفه برای وی اعمال خواهد شد.

 

وزیر نیرو به مصوبه هیئت دولت درباره اعمال تخفیف ۱۰۰درصدی برای مشترکان کم مصرف در بخش آب که درروزهای اخیر ابلاغ شد اشاره کرد و خاطرنشان ساخت:

مجموعه این وزارتخانه تلاش خود را به کار گرفته تا این مصوبه به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان اجرایی شود و مشترکان کم مصرف از مزایای آن بهره مند شوند.

براین اساس وسایل کاهنده مصرف و نیز شیوه‌های مصرف درست در اختیار همگان قرار خواهد گرفت تا مشترکان پر مصرف نیز با اعمال این شیوه‌ها به جمع مشترکان خوش مصرف وارد شوند.

 

*** اعمال تخفیف ۱۰۰ درصدی شامل چه افرادی می‌شود؟

 

وی با اشاره به اینکه براساس این مصوبه شمار کسانی که تا یک سوم الگوی مصرف، مصرف می‌کنند حدود چهار میلیون نفر است که مشمول اعمال تخفیف ۱۰۰ درصدی خواهند شد، افزود:

تعداد مشترکانی که مشمول تخفیف‎های ۱۰۰ درصدی شوند با اعمال روش‌های درست مصرف افزایش چشمگیری یابند.

 

*** پویش #هرهفته الف_ب_ایران

 

اردکانیان به هفته سی و دوم از پویش #هرهفته الف_ب_ایران اشاره کرد و گفت:

۱۴ پروژه در بخش‌های مختلف انتقال، توزیع، نیروگاه‌های خورشیدی و بادی، برق رسانی روستایی و نیز آبرسانی روستایی در استان‌های خراسان رضوی، کردستان و سمنان امروز و در قالب این پویش به بهره‌برداری رسید.

 

وزیر نیرو با توجه به اینکه مجموعه پروژه‌های افتتاح شده در قالب این پویش با احتساب ۱۴ پروژه امروز به ۱۶۳ پروژه با سرمایه‌گذاری حدود ۵۱ هزار میلیارد تومان رسیده است، تصریح کرد:

این به معنای آن است که براساس قولی که به مردم داده‌ایم و تا پایان سال جاری ۸۷ پروژه دیگر از این پویش تا رسیدن به ۲۵۰ پروژه باقی مانده که به مرور افتتاح خواهند شد.

براین اساس و از هم اینک باید هرروز تا پایان سال یک پروژه بزرگ صنعت آب و برق و نیز فاضلاب در کشور وارد مدار بهره برداری شود.

 

*** آبرسانی به ۴۲ روستا

 

وزیر نیرو یکی از طرح‌هایی که امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت را آبرسانی به ۴۲ روستا با جمعیت بالغ بر ۳۴ هزار نفر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت:

اکنون مجموع روستاهایی که دارای آب شرب سالم وپایدار شده‌اند با لحاظ این روستاها به ۵۸۰ روستا با جمعیتی بالغ بر ۴۵۵ هزار نفر رسیده است.

مابقی روستاهای باقی مانده نیز تا پایان سال ۹۹ و در قالب پویش آبرسانی خواهند شد و مابقی طرح‌های این پویش نیز به بهره‌برداری خواهند رسید.

 

وی در ادامه، گفت:

ویژگی طرح‌های سال ۹۹ آن است که علاوه بر افتتاح طرح‌های ساخت و سازی که ۲۰۰ طرح است ۵۰ طرح ساز و کاری نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

طرح‌های سازو کاری نقش مهمی در تسهیل امور مردم، افزایش راندمان کارها و بهره‌برداری از تاسیسات و تجهیزات دارند و فصل جدیدی در صنعت آب و برق که مدیریت بهینه مصرف است را رقم می‌زنند.

 

*** کاهش حداقل ۱۰ درصدی در مصرف

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو در پایان با اشاره به دو طرح برق امید و آب امید که در دستور کار است اشاره کرد و هدف اجرای این طرح با کمک مردم و سازمان دولت را کاهش حداقل ۱۰ درصدی در مصرف برشمرد و گفت:

اجرای این طرح بتواند زمینه‌ای فراهم سازد تا فصل گرم بدون خاموشی سپری شود و در مصرف آب نیز مصرف بهینه اعمال شده و در نهایت رفتار درست مصرفی در جامعه نهادینه شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول