کد خبر:244327
پ
نیروگاه
با حضور وزیر کار برگزار شد

مراسم امضاء قرارداد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی

قرارداد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی اندیمشک با حضور وزیر کار به امضای مدیرعامل مپنا و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور رسید.

قرارداد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی اندیمشک با حضور وزیر کار به امضای مدیرعامل مپنا و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور رسید.

 

*** نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مراسم امضاء احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی اندیمشک که توسط شرکت مپنا انجام می‌شود، و همچنین ۵۰ درصد از تأمین مالی و فاینانس این قرارداد توسط مپنا صورت می‌گیرد، ۲۵ آذرماه در حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضای مدیرعامل مپنا و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور رسید.

 

*** همکاری‌های مپنا با صندوق بازنشستگی

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی در مراسم امضاء این قرارداد، اظهار کرد:

برای انجام این قرارداد بیش از یک ماه کار کارشناسی انجام شد و علاوه بر اجرا، ۵۰ درصد از منابع این طرح نیز توسط مپنا تأمین می‌شود و اجرای پروژه‌های جدید برای حفظ سرمایه بین ‌نسلی در صندوق بازنشستگی کشوری انجام می‌شود.

وی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا که با صندوق بازنشستگی کشور انجام می‌شود، گفت:‌

پروژه پتروشیمی مسجدسلیمان، پتروشیمی جم، پتروشیمی عسلویه، فولاد اوکسین و دیگر طرح‌ها نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

*** کارفرما و پیمانکار قرارداد نیروگاه سیکل ترکیبی

 

شایان ذکر است، برای اجرای این پروژه شرکت نیروتراز پی‌ریز زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان کارفرما و گروه صنعتی مپنا به عنوان پیمانکار قرارداد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در این مراسم معرفی شدند.

بر اساس مفاد قرارداد، یک بلوک نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت ۵۴۶ مگاوات در شرایط ایزو شامل دو واحد گازی پلاس E پیشرفته مدل MGTـ ۷۰، دو دستگاه بویلر بازیاب حرارت با ظرفیت تولید بخار ۲۹۰ تن بر ساعت، یک واحد توربین بخار مدل MST -54 C، سیستم خنک‌کن اصلی و سیستم کنترل در شهرستان اندیمشک استان خوزستان احداث خواهد شد.

واحدهای گاز و بخار این نیروگاه توسط سه دستگاه ترانسفورماتور قدرت و از طریق یک پست بلافصل به شبکه برق سراسری کیلوولت متصل می‌شود.

 

***  داخلی‌سازی قطعات نیروگاهی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همه تجهیزات اصلی این نیروگاه شامل توربین، ژنراتور، بویلر، سیستم خنک‌کن، سامانه کنترل در کارخانجات گروه مپنا ساخته می‌شود، بنابراین این نیروگاه کاملا ایرانی خواهد بود، همچنین عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک ۱۲ بهمن ۹۹ آغاز می‌شود که این طرح به طور مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۴ هزار نفر در دوران احداث و بهره‌برداری پروژه اشتغال ایجاد می‌کند.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول