کد خبر:244480
پ
مدیرکل دفتر صنایع برق و لوازم خانگی وزارت صنعت
مدیرکل دفتر صنایع برق و لوازم خانگی وزارت صنعت:

عرضه اختصاصی ورق‌های فولادی به تولیدکنندگان قیمت لوازم خانگی را کاهش می‌دهد

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، از کاهش قیمت لوازم خانگی در بازار با عرضه اختصاصی ورق‌های فولادی به تولیدکنندگان خبر داد.

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، از کاهش قیمت لوازم خانگی در بازار با عرضه اختصاصی ورق‌های فولادی به تولیدکنندگان خبر داد.

 

*** کاهش قیمت لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کیوان گردان در رسانه ملی با بیان این مطلب، اظهار کرد:

با این اقدام انتظار داریم در زمینه کاهش قیمت لوازم خانگی در کشور تا پایان سال جاری گام‌های اساسی بر داریم.

 

وی با بیان اینکه عرضه اختصاصی ورق های فولادی به تولیدکنندگان لوازم خانگی در کشور از همین هفته آغاز می شود، گفت:

در این راستا تمام مسیرهای منتهی به فروش ورق های فولادی در بازار سیاه را بستیم.

در این شیوه جدید عرضه اختصاصی ورق‌های فولادی به تولیدکنندگان لوازم خانگی همانند خودروسازان ادامه خواهد داشت و تمام تولیدکنندگانی که پروانه بهره‌برداری دارند، می‌توانند با استفاده از این فرصت ورق‌های فولادی مورد نیاز خود را خریداری کنند.

 

گردان با بیان اینکه عرضه اختصاصی ورق های فولادی به کاهش قیمت ورق نیز کمک خواهد کرد، گفت:

پیش از این تولیدکنندگان نمی توانستند کمتر از ۱۰۰ تن در بورس فولاد خریداری کنند، اما در شیوه نامه جدید تولیدکنندگان لوازم خانگی می توانند با حجم کمتری از بورس، ورق های فولادی خریداری کنند.

 

*** آغاز فروش ورق‌های فولادی ارزان قیمت به تولیدکنندگان لوازم خانگی

 

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران در خصوص آغاز فروش ورق‌های فولادی ارزان قیمت به تولیدکنندگان لوازم خانگی، اظهار کرد:

شیوه‌نامه فروش فولاد به تولیدکنندگان لوازم خانگی در بورس نیازمند آیین نامه است و انتظار داریم با توزیع فولاد ارزان قیمت به روش صحیح، زمینه کاهش قیمت لوازم خانگی در بازار فراهم شود.

 

غزنوی در ادامه، افزود:

با این شیوه فروش ورق‌های فولادی به تولید کنندگان لوازم‌خانگی به قیمت مناسب آغاز خواهد شد و این در کاهش قیمت محصولات لوازم خانگی موثر خواهد بود.

با کاهش قیمت ورق‌های فولادی قیمت لوازم خانگی در بازار از یک تا سه ماه آینده، برای مصرف کنندگان در بازار کاهش یابد.

 

*** رفع مشکلات واحدهای صنعتی

 

پیشتر معاون امور صنایع وزارت صنعت در زمینه ابلاغ شیوه‌نامه ساماندهی بازار فولاد توسط ستاد اقتصادی دولت، تاکید بر عدالت در توزیع مواد اولیه و بهبود وضعیت تولید در زنجیره تولیدات صنعتی از جمله صنایع فلزی، خاطرنشان ‌کرد:

وزارت صنعت به ‌دنبال شفافیت در عملکرد بنگاه‌ها و کاهش هزینه مبادله تولید است و این سیاست در راستای عرضه عادلانه ورق‌های فولادی با قیمت منطقی‌ به متقاضیان است.

 

صادقی ‌نیارکی اجرای این سیاست در راستای رفع مشکلات واحدهای صنعتی و جلوگیری از تعطیلی صنایع مولد اعلام کرد و گفت:

باید بستر به صورت عادلانه برای فعالیت واحدهای صنعتی مولد فراهم شود و امکان حضور واحدهای غیر شفاف در فضای صنعتی به حداقل برسد.

واحدهای صنعتی که مواد اولیه ارزان دریافت می‌کنند، باید محصولات تولیدی خود را به قیمت منطقی در اختیار مصرف‌‌کننده نهایی قرار دهند.

 

*** بازنگری در سهمیه واحدهای صنعتی در حوزه ورق‌های فولادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزارت صنعت در بخش دیگری از سخنانش به بازنگری در سهمیه واحدهای صنعتی در حوزه ورق‌های فولادی اشاره و خاطرنشان‌ کرد:

با شناسایی واحدهای صنعتی فعال، توزیع مواد اولیه به مصرف‌کننده واقعی با سرعت بیشتری انجام و دست واسطه‌های غیرمولد نیز از این بازار کوتاه خواهد شد.

جمهوری اسلامی اکنون دهمین فولاد ساز جهان محسوب می‌شود و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند تا پایان سال ۹۹ میزان تولید فولاد در ایران به ۳۰ میلیون تن افزایش یابد و انتظار می‌رود در افق ۱۴۰۴ هم تولید فولاد در ایران به ۵۵ میلیون تن برسد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول