کد خبر:244366
پ
لطیفی
سخنگوی گمرک:

صادرات ۱۱۷.۵ میلیون دلاری زعفران در هشت ماه

سخنگوی گمرک از صادرات ۱۱۷.۵ میلیون دلاری زعفران به ۵۳ کشور جهان در هشت ماه نخست سال ۹۹ خبر داد.

سخنگوی گمرک از صادرات ۱۱۷.۵ میلیون دلاری زعفران به ۵۳ کشور جهان در هشت ماه نخست سال ۹۹ خبر داد.

 

*** صادرات زعفران به ۵۳ کشور جهان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید روح اله لطیفی با بیان این مطلب، اظهار کرد:

زعفران به عنوان یکی از محصولات کشاورزی ایران از دیرباز دارای مزیت صادراتی بوده و بیش از ۹۰ درصد تولید آن در کشور انجام می شود.

صادرات زعفران درهشت ماهه سال ۹۹ بیش از ۱۹۲ تن به ارزش ۱۱۷ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۳۳ دلار بوده که بیش از ۸۰ درصد وزن و ۸۴ درصد ارزش صادراتی آن به پنج کشور از ۵۳ کشور خریدار زعفران ایرانی اختصاص یافت.

 

لطیفی در ادامه، تصریح کرد:

هنگ کنگ با خرید ۵۳ هزار و ۱۴۷ کیلوگرم به ارزش ۳۶ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۷۱۲ دلار، اسپانیا با ۳۳ هزار و ۱۸۰ کیلوگرم به ارزش ۲۱ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۹۹۱ دلار، امارات متحده عربی با ۳۱ هزار و ۴۱۴ کیلوگرم و ارزش ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۵۱۷ دلار، افغانستان با ۱۷ هزار و ۹۹۲ کیلوگرم و ارزش ۱۱ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۱۸۳ دلار و چین با ۱۸ هزار و ۵۹۸ کیلوگرم و ارزش ۱۰ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۷۶۰ دلار، به ترتیب پنج کشور خریدار زعفران ایرانی در هشت ماه سال ۹۹ بودند.

عمان با بیش از ۵.۶ میلیون دلار، کویت با ۲.۷ میلیون دلار، قطر با ۱.۹ میلیون دلار، ماکائو با ۱.۴ میلیون دلار و تایوان با ۱.۲ میلیون دلار، کشورهای ششم تا دهم خرید زعفران ایرانی در این مدت بودند.

 

*** کشورهای صادر شده زعفران‌ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی گمرک از ویتنام، فرانسه، ایتالیا، استرالیا، بحرین، سوئد، هلند، بلژیک، انگلستان،کانادا، آلمان، هند، سوئیس، مالزی، ترکیه، عراق، اندونزی، پرتغال، ژاپن، آفریقای جنوبی، دانمارک،یونان، تایلند، سنگاپور، کره جنوبی، اتریش، روسیه، نیوزیلند، موریس، آذربایجان، فیلیپین، لهستان، نروژ، رومانی، کنیا، لبنان، استونی، اسلواکی، بلغارستان، پاکستان، کرواسی، آمریکا و قزاقستان، به عنوان دیگر خریداران زعفران ایرانی نام برد.

صادرات زعفران به شکل فله، پودر و در بسته بندی زیر ۳۰ گرم و بالای ۳۰ گرم صادر شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول