کد خبر:244471
پ
unnamed
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

شناسایی عاملان و سرپل‌‌های ترور شهید فخری‌‌زاده/ تعدادی دستگیر شدند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از شناسایی عاملان و سرپل‌‌های ترور شهید فخری‌‌زاده و دستگیری تعدادی از آن‌ها خبر داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از شناسایی عاملان و سرپل‌‌های ترور شهید فخری‌‌زاده و دستگیری تعدادی از آن‌ها خبر داد.

 

*** تشکیل کارگروه امنیتی کشور برای مباحث تروریستی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مرتضی محمودوند ضمن تشریح جزئیات جدیدی از ترور شهید محسن فخری‌زاده، اظهار داشت:

متأسفانه در بحث عملیات‌های تروریستی توسط سرویس‌های مخوف امنیتی که دشمن شناخته شده جمهوری اسلامی ایران هستند، ما شاهد یک عدم هماهنگی بین مسئولان مربوطه و ذیربط هستیم.

 

وی در ادامه افزود:

در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم این موضوع مطرح شد که ما حتما باید کارگروه مشترکی بین مسئولان حوزه نظارتی، امنیتی، نظامی و افرادی که دست‌اندرکار حوزه امنیتی هستند نه فقط در موضوع ترور اخیر بلکه در تمام مباحث این موضوع تشکیل دهیم.

 

محمودوند با اشاره به عدم هماهنگی لازم بین مسئولان مربوطه، خاطرنشان کرد:

اینکه مسئول شورای امنیت ملی موضوعی را مطرح کند و فرد دیگری خلاف آن مسئله‌ای مطرح کند، آسیب جدی به کشور است.

هر کسی از جانب خود بدون کار کارشناسی و اشرافیت امنیتی مصاحبه کند قطعا مشکلاتی به وجود می‌آید.

بنده از همه مسئولان، وزارت خارجه، نهادهای امنیتی، نظامی، حوزه حفاظتی و نظارتی خواهش می‌کنم اگر هم مطلبی عنوان می‌کنند بر اساس اصول، چارچوب و موضوع علمی و اشرافیت باشد.

 

*** مسئله امنیت در کشور

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترور دانشمند هسته‌ای، عنوان کرد:

در مسئله ترور موضوعی که خیلی برای من دردناک بود، این است که عده‌ای به اسم دلسوز کشور و نهادهای امنیتی رسما مصاحبه می‌کردند و می‌گفتند امنیت ما ضعیف است.

در موضوع ترور، حفاظت شخصیت‌ها را مورد هدف قرار می‌دادند که این‌ها ضعیف هستند که این نوع نگاه و مصاحبه‌ها جز ضعیف کردن کشور و ملت هیچ رهاوردی ندارد.

 

وی در ادامه افزود:

بیست سال است که دشمن به صورت خاص یعنی سرویس‌های امنیتی حریف به دنبال این بودند که شهید فخری‌زاده را در یک عملیات تروریستی آسیب بزنند و مصر بودند که این بزرگوار را به شهادت برسانند. انواع ترفندها را هم به کار رفتند و بارها محیط‌های امنیتی را مدنظر داشتند.

در همین رابطه هم وزیر اطلاعات مصاحبه می‌کرد و می‌گفت فلان تیم و فلان تیم جاسوسی دستگیر شد.

این پروسه به جایی رسید که دشمن از زدن این شهید بزرگوار ناامید شد و برای اولین‌بار از یک طرح تروریستی و خلاقیت و نوآوری در جهان استفاده کرد که رسماً و عملاً در یک کار عملیاتی اجرا شده لذا از چنین طرحی برای به شهادت رساندن این شهید عزیز استفاده کردند.

 

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سبک جدید ترور، بیان کرد:‌

وقتی تمام راه‌ها به روی دشمن بسته است، از یک طرح عملیاتی مخوف و با ابزار پیشرفته نرم‌افزاری استفاده می‌کند، آیا این نشان از ضعف امنیتی کشور ما است؟ یا نشان اقتدار و قدرتی است که تاکنون نتوانسته‌اند با این حربه و شبیخون موفق باشند و نهایتا با این شبیخون هدف خود را پیاده کردند.

 

*** آقای ظریف و معاونانش با هماهنگی مطالب خود را مطرح کنند

 

محمودوند در خصوص کیفیت مسائل امنیتی کشور، گفت:

کارشناسان امنیتی می‌گویند این طرح و با این کیفیت را برای چنین فردی پیاده کردند یعنی خود را لو دادند، به عقیده من، در حوزه کار کارشناسی حوزه امنیتی، نشان از اقتدار و عظمت امنیتی ما است کما اینکه حفاظت شخصیتی این‌ها که می‌گویند ضعیف هستند به لطف خدا هوشمندترین افراد از لحاظ فیزیکی و تجهیزاتی بوده و با این اقتدار انجام وظیفه می‌کنند.

 

وی در ادامه افزود:

از آن فردی که در وزارت خارجه این موارد را مطرح کرده می‌خواهم و البته خود آقای ظریف و معاونانش با هماهنگی نهادهای تخصصی مطالب خود را مطرح کنند، چرا که زمانی که یک مطلبی در تریبون رسمی مطرح شد، مطرح این موضع‌گیری و کتمان کردن آن فایده‌ای ندارد و عموما موارد با هماهنگی باشد.

 

*** جزئیات جدید از شناسایی و دستگیری عاملان ترور شهید فخری‌‌زاده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان پیرامون عاملان حمله تروریستی شهید فخری‌زاده، اظهار کرد:

این موضوع در حد نصب آن اسلحه و خودرویی که در آن محیط بوده و منفجر شده و افرادی که این اقدامات پشتیبانی و لجستیک را برای دشمن انجام دادند و همچنین سرپلی که با این‌ها ارتباط داشته همه شناسایی شدند، ولی اینکه بخواهم ریز مطلب را توضیح بدهم اجازه ندارم.

اصل موضوع این است که در این قضیه هم به لطف خدا اقدامات بسیار خوب و بازدارنده‌ای صورت گرفت و افرادی که هماهنگی تجهیزات و امکانات این عملیات تروریستی را داشتند شناسایی شدند و عده‌ای از این افراد نیز دستگیر شدند و نتیجه نهایی حتماً با صلاحدید مسئولان ذیربط نظام، در رسانه ملی اعلام خواهد شد.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول