کد خبر:244102
پ
گوشت قرمز
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۳۸ درصدی عرضه گوشت قرمز در آبان ۹۹

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در آبان ٩٩ با ماه مشابه سال ٩٨، نشان‌دهنده افزایش ٣٨ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در آبان ٩٩ با ماه مشابه سال ٩٨، نشان‌دهنده افزایش ٣٨ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است.

 

*** عرضه گوشت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در آبان‌ماه سال جاری، وزن گوشت قرمز عرضه شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در آبان‌ماه ۹۹ در مجموع ٣٧.۵ هزار تن گزارش شده که سهم گوشت‌گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

گوشت گاو و گوساله با ٢٠.۴ هزار تن، ۵۴.۵ درصد از کل وزن گوشت‌قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده است.

گوشت‌گوسفند و بره با ١٣.٣ هزار تن، بز و بزغاله با سه هزار تن و سایر انواع دام با ٨٠١ تن، به‌ترتیب ۳۵.۵ درصد، هشت درصد و ٢ درصد از کل وزن گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقدار عرضه گوشت در آبان ٩٩ نسبت به ماه مشابه سال ٩٨ برای گوسفند و بره ٣٢ درصد، برای بز و بزغاله ۳۶ درصد، برای گاو و گوساله ۴۴ درصد، برای گاومیش و بچه‌گاومیش ٨٣ درصد افزایش و برای شتر و بچه‌شتر ٣١ درصد کاهش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت‌قرمز از کشتارگاه‌های رسمی کشور در آبان نسبت به مهر سال جاری نزدیک به ۵.۳ درصد کاهش داشته است.

 

*** واردات ۱۰ درصدی گوشت قرمز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق آمارها نیاز کشور به گوشت قرمز سالیانه نزدیک به یک میلیون تن است که بخش عمده آن از تولید داخلی و نزدیک ۱۰ درصد از محل واردات تامین می‌شود. این در حالی است که اکنون جمعیت دام سبک و سنگین حدود ۸۰ میلیون راس است.

از اواسط تیرماه سال جاری خرید تضمینی چهار هزار تن گوشت‌قرمز گوساله توسط شرکت پشتیبانی امور دام برای حمایت از تولیدکنندگان دام سنگین شروع شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول