کد خبر:245385
پ
مواد اولیه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ذخیره مواد اولیه در هر انباری به جز کارخانه ممنوع است

در روزهای اخیر بارها شاهد آن بوده‌ایم که انبارهایی که مواد اولیه پلیمری در آن وجود داشته، پلمپ شده‌اند و این مساله ابهاماتی را در خصوص انبار کردن مواد اولیه ایجاد کرده است.

در روزهای اخیر بارها شاهد آن بوده‌ایم که انبارهایی که مواد اولیه پلیمری در آن وجود داشته، پلمپ شده‌اند و این مساله ابهاماتی را در خصوص انبار کردن مواد اولیه ایجاد کرده است.

 

*** حمل و نگهداری محصولات پتروشیمی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس دستورالعمل جدید کمیته تنظیم بازار محصولات پتروشیمی، حمل و یا نگهداری محصولات پتروشیمی به محلی به جز آدرس مندرج در پروانه بهره‌برداری واحدهای تولیدی متعلق به مالک کالا، ممنوع بوده و تخلف از این امر مشمول تخلف عرضه خارج از شبکه خواهد بود.

از این رو اگر واحدهای تولیدی به هر شکلی مواد اولیه خود را به انباری غیر از انبار کارخانه خود منتقل کنند، متخلف خواهند بود.

این در حالی است که انبارهای ثبت شده در سامانه جامع انبارها نیز شامل این قانون هستند.

 

*** ذخیره مواد اولیه در انبار 

 

شنیده‌ها از سازمان حمایت در این خصوص حاکی از آن است که انبارهایی که در سامانه جامع انبارها ثبت شده‌اند کالاها را از یکدیگر تفکیک نمی‌کنند و کالای تولیدی و مواد اولیه از هم جدا نیستند و اگر بازرس سازمان مواد اولیه را در هر انباری مشاهده کند، تخلف را گزارش خواهد کرد.

بر این اساس واحدهای تولیدی فقط اجازه دارند مواد اولیه را در انبار واحدهای خود ذخیره کنند و در این میان اگر واحدهای خردی که انبار ندارند، با مشکل مواجه شوند باید از طریق عامل توزیع خود مانند تعاونی‌ها برای حل مشکل خود کمک بگیرند.

این در حالی است که اکثر این واحدها خرید اندکی دارند.

 

*** واحدهایی که انبارشان پر شده نباید به خرید اقدام کنند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس شنیده‌ها از سازمان حمایت، واحدهای بزرگی که انبارشان پر شده است، دیگر نباید به خرید اقدام کنند و باید تا خالی شدن انبار خود تولید کنند و پس از آن که انبارشان ظرفیت خالی داشت خرید کنند.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول