کد خبر:244234
پ
بانک مرکزی
روابط عمومی بانک مرکزی:

دادگاه صادرات کارتن‌خواب‌ها بزودی برگزار می‌شود

روابط عمومی بانک مرکزی از برگزاری دادگاه صادرات توسط کارتن‌خواب‌ها در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

روابط عمومی بانک مرکزی از برگزاری دادگاه صادرات توسط کارتن‌خواب‌ها در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

*** دادگاه صادرات توسط کارتن‌خواب‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، روابط عمومی بانک مرکزی در پیامی توییتری ‏در پاسخ به درخواست معرفی اسامی افراد کم بضاعتی که از کارت بازرگانی آنها برای صادرات سوء استفاده شده است، اعلام کرد:

طبق اطلاع، دادگاه ۱۹ نفری که از کارت ۷۰ فرد کم بضاعت برای ۱٫۴میلیارد یورو صادرات استفاده کرده اند بزودی برگزارمی شود.

 

***  دستگیری ۱۹ نفر از سوء استفاده کنندگان

 

پیش از این گفته شده بود ۱۹ نفر از شبکه مجرمانه‌ای که با استفاده از کارت‌های بازرگانی ۷۰ نفر از افراد کم‌بضاعت اقدام به صادرات کرده بودند توسط وزارت اطلاعات بازداشت و تحویل مقامات قضایی شدند.

گفته می‌شود در خصوص پرونده ۲۵۰ فردی که ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصاد برنگردانده بودند، شبکه مجرمانه‌ای با گزارش وزارت اطلاعات در استان خراسان رضوی شناسایی شد که با استفاده از کارت‌های بازرگانی اشخاص بی‌بضاعت اقدام به فعالیت‌های بازرگانی از جمله صادرات می‌کردند.

به‌موجب این خبر در نهایت تمام اعضای این شبکه مجرمانه شامل ١٩ نفر دستگیر و به زندان اعزام شدند. این شبکه مجرمانه کارت‌های بازرگانی ۷۰ نفر را در اختیار داشتند که جزء لیست ۲۵۰نفره‌ای‌اند که بانک مرکزی از آن‌ها شکایت نموده است، این ۷۰ نفر دارای یک‌میلیارد و ۴۰۰میلیون یورو تعهد ارزی می‌باشند.

 

*** ارجاع ۲۵۰ نفر به قوه قضاییه

 

رئیس‌کل بانک مرکزی پیش از این درباره معرفی صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه، اظهار داشت:

در دو سال گذشته پرونده ۲۵۰ نفر به قوه قضاییه ارجاع شده است، این افراد با حدود هفت میلیارد دلار بدهی حتی یک دلار ارز حاصل از صادرات را به کشور بازنگردانده‌اند و از تولیدکنندگان نیز محسوب نمی‌شوند.

۷۰ نفر از افراد بازداشتی بر اساس آخرین اعلام وزارت اطلاعات کارتن‌خواب از اقشار ضعیف و روستایی بودند که با کارت یک‌بارمصرف صادرات انجام داده‌اند.

 

*** درخواست رییس اتاق بازرگانی ایران از بانک مرکزی

 

به گزارش خبرگزرای صنایع، بعد از آن نیز رئیس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه‌ای به همتی رئیس بانک مرکزی خواستار اعلام اسامی بازرگان‌هایی شد که ۷ میلیارد ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازنگردانده‌اند ــ که ۷۰ نفر از آنها کارتن‌خواب هستند ــ شد.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول