کد خبر:244130
پ
تولید لوازم خانگی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تولید ۲.۸ میلیون دستگاه لوازم خانگی در ۸ ماهه سال جاری

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، حاکی از تولید ۲ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۱۰۰ دستگاه انواع لوازم خانگی از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه است.

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، حاکی از تولید ۲ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۱۰۰ دستگاه انواع لوازم خانگی از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه است.

 

*** تولید لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در هشت ماه گذشته، یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۳۰۰ دستگاه یخچال و فریزر در کشور تولید شد که در هم‌سنجی با سال ۹۸ رشد ۲۹.۲ درصدی نشان می‌دهد.

مطابق این آمارها، در هشت ماهه سال جاری ۶۶۵ هزار و ۲۰۰ دستگاه ماشین لباس‌شویی توسط کارخانجات داخلی تولید شد.

تولید یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ رشد ۵۸.۲ درصدی داشته است.

تولید انواع تلویزیون در این مدت با رشد ۶۲.۵ درصدی پیشتاز شد و به ۸۰۱ هزار و ۶۰۰ دستگاه رسید.

با این حال، در تولید کولر آبی افت ۱۱.۲ درصدی در هم‌سنجی با سال گذشته به ثبت رسید و تولیدکنندگان داخلی ۷۵۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه از این محصول تولید کردند.

 

*** تاثیر تحریم‌ها بر لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ۲۱ آذرماه پنج طرح صنعتی در یکی از مجموعه‌های تولیدی بزرگ لوازم‌خانگی کشور در استان اصفهان با حضور «علیرضا رزم‌حسینی» وزیر صنعت و «عباس رضایی» استاندار اصفهان افتتاح شد.

احیای واحد صنعتی غیرفعال در زمینه اجاق گاز، افتتاح طرح افزایش ظرفیت تولید تلویزیون با عمق ساخت داخل بیشتر، افتتاح طرح افزایش ظرفیت تولید ماشین لباس‌شویی، افتتاح پروژه تکنولوژی Iot در یخچال‌های ساید بای ساید هوشمند و پروژه هوشمندسازی فرآیندهای تولید، پنج پروژه یاد شده بودند.

در حالی که انتظار می‌رفت تحت تحریم‌های ظالمانه، صنعت لوازم‌خانگی همچون برخی دیگر از صنایع دچار مشکلات متعدد شود، اما بهره‌برداری از طرح‌های مذکور نشان داد چراغ این صنعت نه تنها خاموش نشده، بلکه پرفروغ‌تر از گذشته نیز شده است.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول