کد خبر:244304
پ
زغال‌سنگ
بر اساس آمار وزارت صنعت:

بیش از یک میلیون تن کنسانتره زغال‌سنگ در ۸ ماه سال ۹۹ تولید شد

بر اساس آمار وزارت صنعت، تولید کنسانتره زغال‌سنگ در ۸ ماهه سال ۹۹ با افت ۲.۳ درصدی، به رقم ۱ میلیون و ۶۹ هزار تن رسید.

بر اساس آمار وزارت صنعت، تولید کنسانتره زغال‌سنگ در ۸ ماهه سال ۹۹ با افت ۲.۳ درصدی، به رقم ۱ میلیون و ۶۹ هزار تن رسید.

 

*** تولید کنسانتره زغال‌سنگ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس آمارهای مقدماتی وزارت صنعت، در هفت ماهه سال جاری میزان تولید کنسانتره زغال‌سنگ ۹۱۹.۷ هزار تن بود و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۹۰۵.۳ هزار تن بود، افزایش ۱.۶ درصدی داشت.

ضمن اینکه میزان تولید کنسانتره ز‌غال‌سنگ در مهرماه سال ۹۹ برابر با ۱۴۹.۲ هزار تن بود و در مقایسه با شهریور ماه که ۱۲۹.۳ هزار تن، افزایش ۱۵.۴ درصدی ثبت کرد.

میزان تولید کنسانتره در نیمه نخست سال جاری به رقم ۷۶۲.۹ هزار تن رسید که از این میزان ۱۶.۶ درصد مربوط به عملکرد شهریورماه است.

بر اساس جداول آماری وزارت صنعت، میزان تولید کنسانتره زغال‌سنگ در نیمه نخست سال ۹۸ به میزان ۷۸۶.۹ هزار تن ثبت شده بود، همچنین بررسی عملکرد ۶ ماهه سال ۹۹ در زمینه تولید کنسانتره زغال‌سنگ نشان می‌دهد که در ماه‌های مرداد و شهریور در مجموع با ۲۷۴.۷ هزار تن تولید سهم ۳۶ درصدی را به خود اختصاص دادند که در مرداد ماه ۱۴۷.۶ هزار تن تولید شده بود.

برابر آمارهای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در زمینه میزان استخراج زغال‌سنگ از واحدهای البرز مرکزی و طبس در مدت ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۹ رقم ۹۱۱ هزار و ۶۸۴ تن ثبت شده بود.

علاوه براین میزان تولید کنسانتره ز‌غال‌سنگ در واحدهای یاد شده در ۶ ماهه نخست سال جاری رقم ۳۴۹ هزار و ۶۹۸ تن به ثبت رسید.

 

*** نیاز کشور در خصوص ذغال‌سنگ

 

آمارهای انجمن زغال‌سنگ ایران نشان می‌دهد که تولید کنسانتره زغال‌سنگ کشور سالیانه ۱.۵ میلیون تن است، در حالی که مصرف داخلی به حدود دو میلیون تن می رسد و پیش‌بینی شده با بهره‌برداری از واحدهای جدید در سال ۱۴۰۰ مصرف این ماده معدنی به ۳.۵ میلیون تن خواهد رسید.

برآورد شده که کشور برای تامین نیاز واحدهای فولادسازی آتی، سالیانه هفت میلیون تن زغال‌سنگ خام باید استخراج کند که کمبود باید با نوسازی معادن فعلی و تجهیز معادن جدید انجام شود، همچنین قیمت پایه کنسانتره زغال‌سنگ بر مبنای ۲۶.۵ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس کالا تعیین می‌شود، اما در شرایط کنونی تولیدکنندگان زغال‌سنگ خواستار افزایش این نرخ هستند.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول