کد خبر:244462
پ
مهدی محمودی
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور:

اعطای اقامت پنج‌ساله برای فعالان‌ اقتصادی اتباع خارجی

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از اعطای اقامت پنج‌ساله برای فعالان‌ اقتصادی اتباع خارجی خبر داد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از اعطای اقامت پنج‌ساله برای فعالان‌ اقتصادی اتباع خارجی خبر داد.

 

*** تسهیل در انجام فعالیت‌های اقتصادی برای اتباع خارجی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی محمودی با بیان اینکه جهت تسهیل در انجام فعالیت‌های اقتصادی به فعالان اقتصادی اتباع و مهاجرین خارجی خدمات و تسهیلات ویژه ارائه می‌شود، اظهار داشت:

در چارچوب شیوه‌نامه «اعطای مجوز اقامت پنج ساله به سپرده گذاران و سرمایه داران خارجی» آن دسته از اتباع که قصد فعالیت اقتصادی در جمهوری اسلامی ایران دارند می‌توانند از امکان دریافت مجوز اقامت ۵ ساله بهره‌مند شوند.

در قالب این شیوه‌نامه ابلاغی بانک ملی مجاز است نسبت به انعقاد قرارداد سپرده‌گذاری ارزی ویژه در قالب افتتاح حساب به صورت حواله و اسکناس اقدام نماید و حواله وارده را در حساب‌های موردنظر اداره مذکور کارسازی کرده یا اسکناس مأخوذه را به بانک مرکزی تحویل دهد.

 

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در ادامه، بیان کرد:

در ارائه این خدمات، فرم مربوط به درخواست سرمایه‌گذاران خارجی روی خروجی پایگاه اطلاع‌رسانی وزرات کشور، وزارت امور خارجه، بانک مرکزی و همچنین سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران قرار گرفته است و به سهولت قابل دسترسی می باشد.

 

*** اتباع خارجی که فعالیت اقتصادی دارند

 

محمودی با اشاره به آن دسته از اتباع خارجی که هم‌اکنون در ایران فعالیت اقتصادی دارند، گفت:

شیوه نامه اعطای اقامت به فعالان اقتصادی اتباع خارجی تهیه و به استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ شده است و اتباع دارنده شرایط می‌توانند از این پس با مراجعه به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری محل سکونت خود نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه برای خود یا بستگان درجه یک شان اقدام نمایند.

در سایه خدمات ارائه شده همسایگان ایران به ویژه فعالان اقتصادی کشورهای افغانستان و عراق با آسودگی خاطر نسبت به سرمایه‌گذاری‌های کلان اقدام خواهند کرد که بدون شک انتفاع از این همکاری‌ها در انحصار اتباع بیگانه نبوده و از تعامل با این صنعتگران و فعالان اقتصادی، مردم شریف ایران نیز بیش از پیش بهره‌مند خواهند بود.

 

*** ارائه خدمات کرونایی به اتباع خارجی

 

وی با اشاره به خدمات کرونایی ارائه شده به اتباع خارجی، تصریح کرد:

اعتقاد مسئولین ایران فارغ از ملیت و مذهب اتباع‌خارجی به ارتقای سلامت پایدار و حفظ ارزش‌های انسانی معطوف است و از همین رو ضمن هماهنگی‌ به عمل آمده در شرایطی که دولت و ملت یکپارچه درگیر مقابله با شیوع ویروس کرونا هستند، خدمات رایگان بهداشتی به اتباع غیرایرانی ارائه شده و می‌شود.

افزون بر این با تلاش‌های اداره کل اتباع توفیق داشتیم در وضعیت فعلی که دامنه تهدید دشمنان انقلاب روز به روز تشدید شده و به دنبال آن دایره تحریم‌های جهانی علیه مردم ایران تنگ‌تر می‌شود، محموله‌های حمایتی و بسته‌های بهداشتی متعددی را از سوی برخی‌ نهادهای بین‌المللی مانند کمیساریای عالی سازمان ملل متحد دریافت و با هدف مهارهمه‌گیری کوید ۱۹ آن‌ها را در اختیار مهاجرین خارجی و همچنین مجموعه‌های خدمت‌رسان قرار دهیم.

 

محمودی درخصوص ارائه خدمات درمانی، بیان کرد:

تا ریشه‌کن شدن اپیدمی کرونا مهمان‌شهرها و پایگاه‌های ارائه دهنده خدمات بهداشتی در سراسر کشور در دو شیف نسبت به ارائه خدمات درمانی و غربالگری افراد با خطر بالای ابتلاء به پناهندگان و اتباع غیر ایرانی اقدام می‌کنند.

وی در تشریح وضعیت اتباع خارجی در ایران، خاطرنشان کرد:

ایران به دلیل وسعت جغرافیایی و موقعیت استراتژیک خود در خاورمیانه همواره میزبان خیل مهاجران و پناهندگان و مهمانانی از اقصی‌نقاط جهان بوده و هست و جالب است که تنها ۳ درصد از این افراد در مهمان‌شهرهای رسمی وزارت کشور، و بقیه اتباع کنار شهروندان ایرانی در شهرهای مختلف کشور سکونت دارند.

 

*** صدور نخستین شناسنامه فرزند زنان ایرانی با مردان خارجی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در پایان بابیان اقدمات صورت گرفته در راستای صدور نخستین شناسنامه فرزند حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، اظهار داشت:

در اجرای قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج این بانوان طبق مصوبه سال ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی ایران و آیین‌نامه اجرای آن، وزارت کشور اقدام به تهیه شیوه‌نامه اجرای مربوطه و ابلاغ آن به استانداری‌های سراسر کشور و دستگاه‌های ذیربط نموده است.

در اجرای این قانون تاکنون ۳۴ شناسنامه ایرانی برای فرزندان مادر ایرانی مزدوج با اتباع‌خارجی صادر و تحویل آن‌ها شده است.

همچنین تاکنون تعداد ۳۰۸۹۵ نفر مادر ایرانی بالای ۱۸ سال و ۵۰۵۴۱ نفر مادر ایرانی زیر ۱۸ سال در سایت اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ثبت‌نام نمودند تا برای عزیزان خود شناسنامه ایرانی دریافت نمایند. استقبالی که با توجه به تبلیغات سوء و سیاه از ایران اسلامی این درجه از تقاضا برای رسانه‌های خارجی قابل اعتنا بود.

 

اینستاگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / تلگرام خبرگزاری صنایع: @sanaye_press / توییتر خبرگزاری صنایع: @sanaye_press

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول