کد خبر:244192
پ
بررسی درخواست وزارت صمت در هیات دولت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

درخواست تعویق اعمال استاندارد آلایندگی صنعت موتورسیکلت ارائه شد

وزارت صنعت به دلیل عدم امکان اعمال استاندارد یورو ۵ در صنعت موتورسیکلت از ابتدای سال ۱۴۰۰، درخواست ارائه فرصت مورد نیاز جهت اعمال استاندارد مزبور در این صنعت را به هیئت دولت ارائه کرده است.

وزارت صنعت به دلیل عدم امکان اعمال استاندارد یورو ۵ در صنعت موتورسیکلت از ابتدای سال ۱۴۰۰، درخواست ارائه فرصت مورد نیاز جهت اعمال استاندارد مزبور در این صنعت را به هیئت دولت ارائه کرده است.

 

*** تعویق اعمال استاندارد آلایندگی صنعت موتورسیکلت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صنعت موتورسیکلت از جمله صنایع مهم حوزه حمل و نقل در جهان به شمار می‌رود که با توجه به مزیت محصولات این صنعت، انواع موتورسیکلت از بازار مناسب و رو به رشدی برخوردار است.

صنعت موتورسیکلت کشورمان نیز همپای روند جهانی از پیشرفت خوبی برخوردار بوده و با وجود مشکلات موجود، در حال حاضر حدود ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم در این صنعت اشتغال به کار داشته و توانمندی تامین نیاز داخلی توسط این واحدها وجود دارد.

در این میان ضرورت اعمال استاندارد یورو ۵ از ابتدای سال ۱۴۰۰ به واسطه مصوبه سال ۹۷ دولت از جمله نگرانی واحدهای فعال تولیدی این صنعت به شمار می‌رود.

 

*** ارائه فرصت انطباق با استاندارد یورو ۵ به صنعت موتورسیکلت‌سازی

 

به استناد این تصویب نامه، حداقل حد مجاز آلایندگی موتورسیکلت از سال ۱۴۰۰ برابر استاندارد روز اتحادیه اروپا تعیین شده و با وجود اینکه حداقل فاصله زمانی بین این دو استاندارد در اتحادیه اروپا چهار سال مقرر گردیده، مطابق این مصوبه، فاصله زمانی دوساله از سال ۹۸ تا ۱۴۰۰ جهت تغییر حد مجاز یورو ۴ به یورو ۵ تعیین شده است.

از آنجایی که در کشورمان تامین قطعات اصلی موتورسیکلت سازی، شامل قوای محرکه از کشور چین صورت می پذیرد که حد مجاز آلایندگی در آن کشور و سایر کشورهای آسیای جنوب شرقی معادل یورو ۴ است و از طرف دیگر، امکانات آزمایشگاهی جهت آزمون کامل الزامات استاندارد یورو ۵ در کشور فراهم نمی‌باشد، بنابراین جهت جلوگیری از ایجاد مشکل در روند فعالیت واحدهای تولیدی صنعت یاد شده به دلیل عدم امکان اعمال استاندارد یورو ۵ از ابتدای سال آینده، وزارت صنعت درخواست اصلاح تصویب نامه فوق و ارائه فرصت انطباق با استاندارد یورو ۵ به صنعت موتورسیکلت‌سازی مطابق متن پیشنهادی به شرح جدول زیر را به هیات دولت ارائه نموده است.

همچنین وزارت صنعت بر این عقیده است که گرچه الزام ارتقا به یورو ۴ به استاندارد یورو ۵ می‌تواند تا حدی در مقابله با آلودگی هوا موثر واقع شود ولی برای تحقق این مهم، لازم است معاینه فنی موتورسیکلت‌های درحال تردد و نظارت کامل بر روند اجرای آن و اسقاط وسیله نقیله فرسوده (عمدتا با موتور کاربراتوری) توسط مالکان براساس مواد (۶) و (۸) قانون هوای پاک توسط مسئولان ذیربط نیز مورد اقدام جدی قرار بگیرد.

 

*** 

 

سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ : تعویق دوساله تا پایان سال ۱۴۰۱ برای تحقیقات، تهیه نقشه‌ها و تولید قطعات منیفولد و ECU و تجهیز آزمایشگاه‌ها

سال ۱۴۰۲ : اخذ علامت استاندارد قطعات و اخذ گواهی تایید نوع اول محصولات جدید جهت ارائه به بازار

سال ۱۴۰۳ : تولیدمحصولات براساس استاندارد یورو ۵ و انجام آزمون های مرتبط با اخذ گواهی تایید نوع اول تمامی محصولات

سال ۱۴۰۴: تولید انبوه محصولات و انجام آزمون تطابق تولید و تعویض سیستم انژکتور موتورسیکلت‌های با پیمایش بیش از ۱۰۰ کیلومتر دارای استاندارد یورو ۴

این پیشنهاد مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور زیربنایی، ‌صنعت و محیط زیست هیئت دولت طی می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول