کد خبر:243679
پ
خسرو ابراهیمی‌نیا
رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران:

تعطیلی تالارها ۱۰۰ هزار نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم بیکار کرد

رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران از بیکاری ۱۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم به دلیل تعطیلی تالارها خبر داد.

رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران از بیکاری ۱۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم به دلیل تعطیلی تالارها خبر داد.

 

*** تعطیلی تالارها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خسرو ابراهیمی‌نیا با اشاره وجود حدود هزار واحد تالار پذیرایی در شهر تهران، اظهار داشت:

علاوه بر افرادی که با تعطیلی تالارها به صورت مستقیم بیکار شدند، در بخش تجهیز مجالس برای هر مراسم، بسته به تعداد مهمان‌ها بین ۱۰ تا ۷۰ نفر فعالیت می‌کردند که حالا بیکار شده‌اند.

همچنین ده‌ها شغل دیگر از جمله در حوزه چیدمان سفره عقد، حمل و نقل، عکاسی، آرایشگاه، نقاشی و دکور تالار و آشپزی به فعالیت تالارها وابسته هستند، بنابراین برآوردها نشان می دهد از اسفندماه تاکنون حدود ۱۰۰ هزار نفر به واسطه تعطیلی تالارها بیکار شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه اتحادیه تالارها ۱۰ ماه است که این موضوع را مکاتبه کرده، اما هنوز نتیجه‌ای نگرفته است، تصریح کرد:

با برنامه ریزی درست در اسفند و فروردین و اردیبهشت و تعطیلی همه مراکز پذیرایی وضعیت خوبی در کشور ایجاد شد و تلفات انسانی نیز به پایین‌ترین عدد و رقم خود رسید اما از خرداد به بعد با تصمیم مسئولان، تالارهای پذیرایی تعطیل شدند، در حالی که دیگر مراکز پذیرایی مانند رستوران‌ها و چلوکبابی‌ها تعطیل نشدند.

 

*** برگزاری مراسم‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

 

رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران در پایان با بیان اینکه تالاهای پذیرایی به عنوان متخصص برگزاری مراسم‌ها می توانند پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل رعایت و مراسم را با حداقل ظرفیت برگزار کنند، اظهار داشت:

اما در حال حاضر مراسم مختلف در خانه‌ها، رستوران‌ها و حتی دفاتر ازدواج برگزار می‌شود، همچنین پیشنهاد ما این است که تالارها با دریافت کد بهداشتی و زیر نظر اتحادیه مجاز به فعالیت باشند.

 

*** محدودیت‌های کرونایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین اخیرا گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد علی‌رغم شیوع گسترده ویروس کرونا و اوج گرفتن آمار فوتی‌ها و همچنین تعطیلی چندماهه تالارها به دلیل گسترش این ویروس، بعضی از محضرهای ثبت ازدواج در یک فضای نسبتاً کوچک و مسقف، ضمن برگزاری خطبۀ عقد، سور و سات پذیرایی ده‌ها مهمان را هم فراهم می‌کنند و نایب رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق نیز اعلام کرد که این مجموعه‌ها از حدود شش سال پیش بدون هیچ گونه مجوزی از هیچ صنف و ارگانی در حال فعالیت هستند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول